"Każdy ma swoje K2" w Poczytalni Na dVoRcu

Miejska Biblioteka Publiczna im. J. Pilcha w Kielcach, upamiętniając Wandę Rutkiewicz - jedną z najwybitniejszych himalaistek świata, zaprasza do udziału w cyklu spotkań pod hasłem „Każdy ma swoje K2”. W dniach od 20 do 22 października w Poczytani Na dVoRcu mowa będzie o uporze w dążeniu do celu, przełamywaniu własnych barier i literaturze. Gośćmi wydarzenia będą Jan Mela, Krzysztof Wielicki i Jakub Porada. Bezpłatne wejściówki do odebrania od 14.10 w Mediatece Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kielcach.

Motywowanie, pokonywanie barier, promocja czytelnictwa – oto najważniejsze cele akcji, realizowanej przy dofinansowaniu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu „Partnerstwo dla książki” oraz Miasto Kielce.

Spotkanie z Janem Melą, 20 października godz. 13:00

Poza horyzonty” – to wyśmienita pozycja literacka, autorstwa Jana Meli – polskiego podróżnika, który jako najmłodszy w historii zdobył dwa bieguny ziemskie. Co więcej – dokonał tego mimo przeciwności, jakie postawiło przed nim życie. Jan Mela, będąc nastolatkiem, doznał porażenia prądem, w wyniku którego amputowano mu prawe przedramię i lewe podudzie. Nie przeszkodziło mu to jednak, zaledwie dwa lata później, zdobyć północny i południowy biegun ziemski.

Spotkanie autorskie z Janem Melą, w którym wezmą udział także niepełnosprawni uczestnicy, ma stać się lekcją akceptacji, pokonywania własnych barier i zachowania pokory wobec życia.

Spotkanie z Krzysztofem Wielickim, 21 października godz. 18:00

Krzysztof Wielicki, który jako piąty człowiek na globie zdobył Koronę Himalajów będzie mówić o uporze w dążeniu do wyznaczonych celów i himalajskich wyprawach. Spotkanie z tym utytułowanym wspinaczem pokaże, jak wiele można osiągnąć przy odpowiednim zaangażowaniu
i nastawieniu.

Spotkanie z Jakubem Poradą, 22 października godz. 17:00

Jakub Porada – dziennikarz i autor poczytnych książek podróżniczych, zabierze nas w podróż po Polsce i świecie. Autor będzie przekonywał o tym, że „Polska daje radę” i zaprezentuje „Przewodnik na trudne czasy”.

O bezpiecznych zachowaniach na szlakach i specyfice ratownictwa wysokogórskiego opowie ratownik z Grupy Sudeckiej GOPR, który w asyście psów, pokaże także, jakie umiejętności posiadają czworonożni ratownicy.

Kobieta z głową w chmurach i …kuferek z planszówkami

Na uczestników akcji „Każdy ma swoje K2” czekają nie lada atrakcje. 20 października w Poczytalni na dVoRcu – w filii nr 7 MBP im. J. Pilcha w Kielcach odbędzie się uroczysty wernisaż wystawy fotografii poświęconych Wandzie Rutkiewicz.

Wystawa zorganizowana została we współpracy z Miejsko-Gminną Biblioteką Publiczną w Żabnie i z pewnością skłoni nas ona do refleksji nad stawianymi sobie w życiu celami. W ramach akcji uczniowie z kieleckich szkół będą mogli zmierzyć się z zadaniem upamiętnienia postaci Wandy Rutkiewicz poprzez stworzenia filmu. Wiedzę, jak tego dokonać zdobędą podczas warsztatów z animacji poklatkowej, które przygotowali dla nich kieleccy bibliotekarze.

W sobotę, 22 października od godz. 9:00 Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na warsztaty gier planszowych. Wstęp wolny. Poczytania na dVoRcu zamieni się w miejsce rozgrywek i pasjonujących pojedynków Podczas wydarzenia uczestnicy przekonają się również co można znaleźć w kuferku z planszówkami.

Pracownicy MBP im. J. Pilcha, zachęcając nie tylko do czytania, ale i do grania w gry planszowe, zapraszają na warsztaty, podczas których będzie można na nowo odkryć popularne i lubiane gry, ale i poznać najnowsze trendy dla miłośników planszówek. W ramach akcji obowiązują wcześniejsze zapisy – szczegóły pojawią się wkrótce na oficjalnych stronie internetowej Organizatora oraz na jego profilach społecznościowych.

Patronat honorowy nad akcją objął Prezydent Miasta Kielce Bogdan Wenta.

311468986_8139448702794939_4214274346837897484_n.jpg

 

 

 

Powrót na początek strony