„Kielce - Moje Miasto w 2023 roku”. Ostatnie dni na składanie prac plastycznych

Tylko do piątku, 17 lutego 2023 r. można złożyć prace w Konkursie Plastycznym „Kielce - Moje Miasto w 2023 roku”, dedykowanego kieleckim przedszkolakom oraz uczniom szkół podstawowych. To już trzecia edycja projektu, którego bohaterem jest nasze miasto. W ubiegłym roku wystartowało w nim udział niemal 540 uczestników z różnych placówek oświatowych, było to o 200 osób więcej niż w 2021 roku.

Aby wziąć udział w organizowanym przez Urząd Miasta Kielce konkursie, należy własnoręczne wykonać pracę plastyczną w formacie A3 (297 x 420 mm), która ma przedstawiać artystyczną wizję tego, jak zdaniem autora powinny wyglądać Kielce w 2023 roku.

Forma pracy - płaska. Propozycja konkursowa może być wykonana za pomocą farb, pasteli, kredek itp. Prace oceni profesjonalne jury, które weźmie pod uwagę m.in. oryginalność i kreatywność w ujęciu tematu oraz walory artystyczne, takie jak: kompozycja, kolorystyka czy technika wykonania. Każdy uczestnik, może zgłosić tylko jedną propozycję.

Konkurs odbywa się w 3 kategoriach wiekowych:

1. dzieci w wieku przedszkolnym, zerówka przedszkolna, zerówka szkolna;

2. dzieci z klas I - III szkoły podstawowej;

3. dzieci z klas IV - VIII szkoły podstawowej.

Szczegóły dotyczące konkursu znajdą Państwo w regulaminie dostępnym na stronie Urzędu Miasta Kielce.

Na prace czekamy do 17 lutego 2023 roku, do godziny 15.00, w Urzędzie Miasta Kielce, ul. Strycharska 6, 25-659 Kielce. Prace należy zostawić przy głównym wejściu na Biurze Obsługi Klienta z dopiskiem: Wydział Przedsiębiorczości i Komunikacji Społecznej, pok. 709.

Indywidualne prace, wykonane przez dzieci z jednego przedszkola lub szkoły, mogą być dostarczone w jednym pakiecie przez wyznaczoną osobę z danej placówki.

Należy pamiętać, by do każdej pracy osobno była przypięta metryczka (dane autora pracy). Na zwycięzców czekają dyplomy podpisane przez prezydenta Kielc oraz atrakcyjne nagrody.

 grafika konkurs 2023.jpg

Pliki do pobrania

Lp. Nazwa Typ Rozmiar
1. Regulamin Konkursu 2023 r..pdf PDF 237.98 KB
2. Metryczka - załącznik nr 1.pdf PDF 151.07 KB
Powrót na początek strony