„Kielce - Moje Miasto w 2024 roku”. Komisja wybrała najlepsze prace

Nie słabnie zainteresowanie konkursem plastycznym pt. „Kielce - Moje Miasto w 2024 roku”. Wpłynęło ponad 450 prac, znacznie więcej niż w edycji z 2023 roku. Przedszkolaki oraz uczniowie szkół podstawowych po raz kolejny zaprezentowali swoją wizję Kielc. Wyłania się z niej miasto zielone, z atrakcyjnymi placami zabaw i pięknymi budynkami.

W poniedziałek, 4 marca prace oceniło jury w składzie: Stanisława Zacharko-Łagowska, dyrektor BWA w Kielcach, dr Joanna Biskup-Brykczyńska - artysta plastyk, scenograf, ilustrator, pedagog, nauczyciel w Młodzieżowym Domu Kultury, Ewa Chabielska - Tyndyk p.o. dyrektora Wzgórza Zamkowego, oraz Matylda Sobczyk - magister plastyki.

- To był bardzo trudny wybór. Na konkurs wpłynęło mnóstwo znakomitych prac, bardzo świeżych, pomysłowych i pięknie wykonanych. Rośnie pokolenie młodych artystów, z czego się bardzo cieszę - informuje przewodnicząca jury, Stanisława Zacharko-Łagowska.

Organizatorem przedsięwzięcia jest Biuro Promocji i Współpracy z Zagranicą w Wydziale Przedsiębiorczości i Komunikacji Społecznej kieleckiego ratusza. - Bardzo cieszymy się z tak licznego udziału młodych mieszkańców naszego miasta w realizowanym po raz czwarty konkursie. Prace laureatów, podobnie jak rok temu, zaprezentujemy latem w Galerii „Dworzec 17:30”, w Punkcie Promocji Kielc na Dworcu Autobusowym - mówi Dariusz Detka, dyrektor wspomnianego wydziału.

Konkurs realizowany jest w trzech kategoriach wiekowych: przedszkola, zerówka przedszkolna i szkolna, klasy I-III oraz klasy IV-VIII. Tradycyjnie już najwięcej prac, bo aż 215 przygotowali najmłodsi, w drugiej grupie wiekowej złożono 160 prac, zaś w najstarszej - 78.

- Warto podkreślić, że uczestnicy konkursu dostrzegają atuty Kielc, takie jak liczne tereny rekreacyjne czy charakterystyczne budynki i zakątki, jak Dawny Pałac Biskupów Krakowskich, Rynek, klasztor na Karczówce, Kadzielnię czy Dworzec Autobusowy. Często są to fantazyjne wizje tych miejsc - podkreśla Iwona Sabat, kierownik Biura Promocji i Współpracy z Zagranicą.

Uroczysty finał konkursu, połączony z wręczeniem nagród laureatom, odbędzie się w piątek, 15 marca, o godz. 13:00 w Urzędzie Stanu Cywilnego UM Kielce. Poznamy wówczas zdobywców miejsc I-III oraz osoby wyróżnione. W spotkaniu wezmą udział przedstawiciele władz miasta.

Prace zwycięzców w poszczególnych kategoriach oraz osób wyróżnionych zostaną zaprezentowane na stronie internetowej Miasta.

Podajemy w kolejności alfabetycznej listę 22 osób, których prace uznano za najlepsze w konkursie:

Aleksander Kozubek, SP nr 34
Aleksander Reznik, PS nr 35