"Kielce – bliskie sercu". „Zameczek” proponuje konkurs fotograficzny

Wystarczy uwiecznić w kadrze ciekawe i piękne miejsca w Kielcach, które są bardziej lub mniej znane, ale bliskie sercu autorów. Prace będą przyjmowane do 16 czerwca br.

Konkurs „Kielce - bliskie sercu” skierowany jest do wszystkich miłośników fotografii: dzieci, młodzieży (za pisemną zgodą opiekunów prawnych) oraz osób dorosłych. Dopuszczalne są wszystkie zabiegi poprawiające jakość zdjęć.

CELE KONKURSU:

• odkrywanie nowego oblicza miasta oraz jego historii;
  • budowanie pozytywnych relacji z miastem;
  • propagowanie fotografii jako sztuki, w tym fotografii reportażu;
  • zachęcenie do rozwijania pasji fotograficznej połączonej z aktywnym spędzaniem czasu;
  • twórcze wykorzystanie dostępnych mediów (możliwości cyfrowego przetwarzania obrazu i łączenia technik);
  • dokumentalne spojrzenie na przestrzeń miejską;
  • uchwycenie zmian zachodzących w tkance miasta;
  • kreatywne spojrzenie na przestrzeń miejską;
  • integracja społeczności lokalnej;
  • zachęcenie rodzin do wspólnych działań artystycznych;
  • propagowanie form działalności artystycznej (fotografii) w ramach profilaktyki społecznej;
  • promowanie piękna i możliwości miasta Kielce oraz działalności Domu Kultury „Zameczek”.

Prace z kompletnymi zgłoszeniem, należy przesłać lub dostarczyć na adres:

Dom Kultury „Zameczek"

ul. Słowackiego 23

25-365 Kielce

Regulamin konkursu i kartę zgłoszenia można znaleźć na stronie Domu Kultury Zameczek.

Kielce - Miasto bliskie sercu.jpg