Kielce areną zmagań najlepszych karateków na świecie

Już w dniach 22-29 września odbędą się w Kielcach Mistrzostwa Świata Karate w Kategoriach Wagowych. Na wydarzenie składają się najwyższej rangi zawody, które odbędą się 24 i 25 września w Hali Legionów, a także walne zebranie World Karate Organization, oraz Światowe Seminarium Karate Shinkyokushinkai.

Kielce dwukrotnie były już areną zmagań najlepszych karateków w Europie. Już za ok. trzy tygodnie, nasze miasto będzie gościć zawodników z 40 krajów świata. Łącznie przyjedzie 1200 osób, w tym m.in. zawodnicy i trenerzy.

- W imieniu Pana Prezydenta, Bogdana Wenty oraz swoim, chciałbym podziękować organizatorom i związkowi za to, że te Mistrzostwa Świata mogą odbywać się w naszym mieście. To zaszczyt dla naszego miasta, ale i duże wyzwanie, któremu z pewnością wszyscy sprostamy – przekonuje Marcin Chłodnicki, zastępca Prezydenta Kielc.

Organizatorami wydarzenia są Światowa i Europejska Organizacja Karate, Polska Federacja Karate Shinkyokushinkai oraz Kielecki Klub Sportowy Karate. Miasto Kielce jest jednym ze współorganizatorów.

- Mamy doświadczenie w różnego typu zawodach międzynarodowych. Z tego powodu stwierdziliśmy, że podejmiemy to wyzwanie i zgłosimy chęć zorganizowania mistrzostw – mówi Prezes Zarządu PFKS, Remigiusz Karpiński.

- Idea organizacji mistrzostw świata w Polsce, w Kielcach narodziła się wiele lat temu. Przez ten czas zebraliśmy ogromną grupę osób, bez których wydarzenie nie mogłoby się odbyć. Nie wyobrażam sobie pracy bez tego zespołu – powiedział Tomasz Kęćko, przewodniczący Komitetu Organizacyjnego.

Mistrzostwa Świata rozgrywane będą łącznie w ośmiu kategoriach wagowych, po cztery dla kobiet i mężczyzn. Nasza reprezentacja w każdej z nich będzie mieć swoich przedstawicieli. W sumie kadra Polski liczy 13 zawodników.

- Mamy w swoich szeregach medalistów Mistrzostw Europy, więc trudno jest nie liczyć na wielkie emocje. Będąc na losowaniu w Japonii zapewniałem, że Polacy będą gościnni dla wszystkich uczestników, wszędzie poza Halą Legionów – przekonuje trener koordynator biało-czerwonych, shihan Bogdan Lubos.

Wciąż dostępne są bilety. Wszelkie informacje na ten temat dostępne są na oficjalnej stronie internetowej mistrzostw.

- Serdecznie zachęcamy wszystkich kibiców, by tłumnie odwiedzali Halę Legionów. To doskonała okazja, by nie tylko wspierać naszych karateków, ale zobaczyć w akcji najlepszych zawodników na świecie. Zapowiada się mnóstwo emocji – zaprasza Sławomir Stachura, dyrektor Kancelarii Prezydenta.

Powrót na początek strony