„Kielce dla Ciebie” - zapraszamy na piknik z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego

Występy artystyczne, warsztaty, pokazy, konkursy z nagrodami, ciepły oraz słodki poczęstunek oraz mnóstwo innych atrakcji - 27 maja zapraszamy do wspólnej zabawy. Szczegóły przedstawiono we wtorek na briefingu prasowym.

W tym roku wydarzenie będzie organizowane w godzinach 14:00-18:00 przed Dworcem Autobusowym przy ul. Czarnowskiej 12.

- To będzie święto nas wszystkich, bo ustanowiony na pamiątkę pierwszych demokratycznych wyborów samorządowych z 1990 roku, Dzień Samorządu Terytorialnego to okazja do zaprezentowania oferty i dorobku instytucji, które na co dzień działają na rzecz mieszkańców. Będzie radośnie i w duchu integracji. Serdecznie zapraszamy nie tylko mieszkańców, ale też gości na Piknik Rodzinny pod nazwą „Kielce dla Ciebie” - mówi prezydent Kielc Bogdan Wenta.

Na zaproszenie Urzędu Miasta Kielce do współpracy odpowiedziało niemal 30 różnych instytucji.

- Na scenie zaprezentują się m.in. Kapela Podwórkowa „Scyzory” oraz artyści Młodzieżowego Domu Kultury, DK „Zameczek” czy Środowiskowych Świetlic „4 KĄTY”.  Nie zabraknie pokazów tanecznych w wykonaniu Szkół Tańca Kieleckiego Teatru Tańca oraz Szkoły Tańca CHA-CHA. Na stoiskach promocyjnych będą prowadzone bardzo ciekawe warsztaty, m.in. florystyczne, plastyczne czy karmelowe. W namiocie Urzędu Miasta Kielce tradycyjnie zorganizujemy konkurs wiedzy o Kielcach, oczywiście z nagrodami - wylicza Dariusz Detka, dyrektor Wydziału Przedsiębiorczości i Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Kielce, który koordynuje obchody Dnia Samorządu Terytorialnego.

- Ponadto ogłaszamy konkurs, w którym każdy może wziąć udział. Wystarczy w jednym zdaniu napisać „Czym Kielce są dla Ciebie ?”. Autorzy najlepszych trzech odpowiedzi otrzymają nagrody podczas Pikniku w dniu 27 maja. Na propozycje czekamy do 24 maja. Proszę je przesyłać na adres marketing@um.kielce.pl - informuje Iwona Sabat, kierownik Biura Promocji i Współpracy z Zagranicą w Wydziale Przedsiębiorczości i Komunikacji Społecznej UM Kielce.

Wśród planowanych atrakcji warto wymienić też prezentacje Straży Miejskiej, Straży Pożarnej i Policji. Nie zabraknie propozycji dla aktywnych, ponieważ prowadzone będą gry zręcznościowe, instruktaż nordic walking, rozegrany zostanie też „Błyskawiczny Turniej Szachowy”, a na zwycięzców czekają puchary. Będą wystawy i pokazy rękodzieła.

Można będzie skorzystać z rozmaitych porad, np. z zakresu Kieleckiego Budżetu Obywatelskiego, efektywności energetycznej czy prawidłowej segregacji odpadów. Przy okazji pikniku zachęcamy też do ekologicznej rywalizacji w ramach kolejnej edycji „Bitwy na dzwony”. Na nagrody od PGO sp. z o.o. mogą liczyć ci, którzy przyniosą jak najwięcej odpadów z tworzyw sztucznych i wrzucą do pojemnika ustawionego na terenie imprezy.

Zapowiada się smakowicie - i to dosłownie, bo pyszną grochówkę dla uczestników pikniku sponsoruje PKO Bank Polski Oddział 1 w Kielcach, zaś Wodociągi Kieleckie będą częstować watą cukrową oraz wodą z sokiem z saturatora.

Ponadto w tym dniu Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” zaprasza do swojej siedziby na spektakl „Pan Tom buduje dom”, godz. 16:00.

Pełny program obchodów Dnia Samorządu Terytorialnego