Kielce dołączyły do Sportowego Turnieju Miast i Gmin 2023

W dniach 23 - 29 września br. odbędzie się 31. edycja Sportowego Turnieju Miast i Gmin - STMiG 2023 - największej imprezy sportu masowego w Polsce rozgrywanej w ramach XV Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich. „Żyjmy zdrowo na sportowo” to hasło przewodnie tegorocznej edycji Turnieju, do którego dołączyło także Miasto Kielce.

Główny cel przedsięwzięcia, którego organizatorem jest Krajowa Federacja Sportu dla Wszystkich to aktywizacja ruchowa jak największej liczby osób, szczególnie tych, którzy nie uprawiają sportu, nie ćwiczą codziennie, nie prowadzą aktywnego fizycznie trybu życia.

W obchody Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich w Kielcach zaangażowało się kilkadziesiąt podmiotów w tym głównie szkoły, przedszkola, uczelnie, a także stowarzyszenia i kluby sportowe, które przygotowały m.in.: turnieje, mistrzostwa, biegi, rajdy, tory przeszkód, olimpiady lekkoatletyczne i wiele innych.

Jednym z wydarzeń, w którym udział mogą wziąć wszyscy mieszkańcy Kielc jest event pn. #BeActiveNight, czyli sportowy wieczór organizowany przez Uniwersyteckie Centrum Sportu Uniwersytetu Jana Kochanowskiego. W ramach wydarzenia zaplanowano m.in. bezpłatne zajęcia sprawnościowe dla dzieci i rodziców, trening biegowy, a także turniej koszykówki 3x3 dla młodzieży. Początek w sobotę, 23 września o godzinie 18. 

Kalendarz zaplanowanych imprez turniejowych w załączeniu.

Pliki do pobrania

Lp. Nazwa Typ Rozmiar
1. 2023-STMiG-PRZYKLADOWY-WZOR-KALENDARZA(2).pdf PDF 354.07 KB
2. Sprawozdanie z przebiegu Turnieju Miast i Gmin w Kielcach 2023.pdf PDF 312.89 KB
Powrót na początek strony