Kielce dołączyły do wyzwania Healthy Cities

Biegaczka na drodze
Drazen Zigic/Freepik

Akcja wystartowała w czwartek pierwszego czerwca. Wyzwanie ma zmotywować mieszkańców do regularnej aktywności fizycznej w trosce o zdrowie, ale i planetę. Kielce są jednym z 66 miast na prawach powiatu, które dołączyły do sportowej rywalizacji.

Trzy najbardziej aktywne miasta zostaną nagrodzone Zielonym Budżetem o łącznej wartości 60 tys. zł, który będą mogły przeznaczyć na wsparcie wybranej proekologicznej inicjatywy.

Co należy zrobić?

Przede wszystkim pobrać darmowa aplikację Healthy Citie. Jest ona dostępna zarówno na AppStore jak i Google Play. Założenie konta jest proste – podczas rejestracji trzeba wybrać państwo i wskazać miasto, które będzie się reprezentować. Później pozostaje  już tylko być aktywnym fizycznie przez cały czerwiec. W jaki sposób? Dowolnie wybrany. Można chodzić, biegać, a nawet tańczyć. Liczą się wszystkie kroki.

Zgodnie z założeniami WHO zdrowe osoby powinny wykonywać dziennie pomiędzy 6000 a 8000 kroków. Taka dawka ruchu pozwala zadbać nie tylko o zdrowie, zarówno fizyczne, jak i psychiczne, ale i poprawić samopoczucie. Najtrudniejszym wyzwaniem jest wdrożenie zdrowych nawyków w życie, dlatego wyzwanie pomaga zacząć od – dosłownie – małych kroków. Wyzwanie Healthy Cities jest skierowane do każdego, kto chce żyć zdrowiej.

Szczegóły można znaleźć na stronie www.luxmed.pl/healthycities.

Plakat dla miast A3_Healthy Cities_PL _page-0001.jpg

Powrót na początek strony