Kielce gospodarzem Mistrzostw Polski BMX Freestyle Park

Fani wyczynowej jazdy na rowerze, mieli dziś w Kielcach prawdziwą ucztę wrażeń. Na SkatePark Kadzielnia odbyły się pierwsze w kraju Mistrzostwa Polski BMX Freestyle Park. Wydarzenie organizowane było we współpracy z Miastem Kielce.

Zawodnicy z całej Polski pokazali prawdziwy kunszt i odwagę oraz udowodnili, że na rowerze można fruwać. Rywalizacja odbyła się w kilku kategoriach, ale najważniejszy tytuł zdobył Maks Kowalczyk z Poznania.

Trofea zwycięzcom wręczył wiceprezydent Kielc Marcin Chłodnicki, który udział wziął, także w otwarciu wydarzenia.

- Jako Miasto jesteśmy dumni, że pierwsze w Polsce Mistrzostwa w BMX Freestyle Park odbywają się w Kielcach. Wydarzenie to doskonale wpisuje się w promocję Kielc, jako miasta otwartego i atrakcyjnego dla młodych ludzi – mówił Marcin Chłodnicki.

BMX Freestyle Park to rodzaj kolarstwa wyczynowego, który od niedawna znajduje się na liście dyscyplin olimpijskich. Mistrzostwa w Kielcach pozwoliły wyłonić najlepszych zawodników w kraju, spośród nich powołana zostanie pierwsza w historii kadra narodowa w tej dyscyplinie.

Organizatorem zawodów było Stowarzyszenie Zawodowy Klub Kolarski Domin Sport z Włoszczowy.

Więcej na www.dominsport.pl i www.pzkol.pl oraz www.wynikizawodow.eu