Kielce goszczą najlepszych bilardzistów świata

Rozpoczęły się Mistrzostwa Świata w Bilard 9-bil, które pierwszy raz rozgrywane są w Polsce. Gospodarzem wydarzenia są Kielce. Uroczyste otwarcie mistrzostw odbyło się w Targach Kielce z udziałem m.in. władz Światowej Federacji Bilardowej na czele z Ishaunem Singhem z RPA. W ceremonii udział wziął prezydent Kielc Bogdan Wenta oraz Sławomir Stachura, dyrektor Kancelarii Prezydenta.

W wydarzeniu transmitowanym przez największe sportowe platformy streamingowe na świecie bierze udział w sumie 128 najlepszych zawodników z pięciu kontynentów w tym trzynastu zawodników reprezentacji Polski i trzech graczy Nosanu Kielce.

- W związku z tym, że rozchorował się jeden zawodnik ze Stanów Zjednoczonych, dziką kartę na te zawody otrzymał Dominik Jastrząb, ubiegłoroczny mistrz świata juniorów. W sumie mamy 13 zawodników i mam nadzieję, że ta trzynastka będzie szczęśliwa dla Polski - mówi Grzegorz Kędzierski, wiceprezes Polskiego Związku Bilardowego.

Obecnie na hali F Targów Kielce stoi 16 stołów bilardowych, po trzech dniach zostanie ich 3, a na niedzielny finał trybuny staną wokół jednego stołu.

Mecz otwarcia rozegrany został pomiędzy mistrzem świata w odmianę 10-bil, Wojciechem Szewczykiem a Katarczykiem, Basharem Hussainem Abdulem Majeedem. Bilardziści walczyć będą do niedzieli, 5 lutego. W puli nagród jest 325 tysięcy dolarów.

Polskę reprezentuje 13 zawodników:

1. Radosław Babica (Akademia Bilardowa Rokietnica)
2. Sebastian Batkowski (Nosan Kielce)
3. Mieszko Fortuński (Baribal Zagłębie Lubin)
4. Dominik Jastrząb (UKS Fair Play Jaworzno)
5. Konrad Juszczyszyn (Baribal Zagłębie Lubin)
6. Tomasz Kapłan (Nosan Kielce)
7. Szymon Kural (TCF HUB go77.pl Kraków)
8. Daniel Macioł (Bilardo.pl Dekada Sosnowiec)
9. Mariusz Skoneczny (M13 Soffia Warszawa)
10. Karol Skowerski (Nosan Kielce)
11. Wojciech Szewczyk (Bilardo.pl Dekada Sosnowiec)
12. Mateusz Śniegocki (Zakręcona Bila Solumed Poznań)
13. Wiktor Zieliński (inmarketing Hades Poznań).

Powrót na początek strony