Kielce grają z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

Niektórzy wolontariusze zaczęli wcześnie rano. Wszystko po to, by zadbać o płuca dzieci i dorosłych po pandemii. Główna scena stanęła w tym roku przy Kieleckim Centrum Kultury i będzie grała do 21. O godz. 17 zapraszamy na Wielką Kielecką Licytację Finałową do Pałacyku Zielińskiego.

Już przed południem na ulicy Sienkiewicza i Placu Artystów można było spotkać wiele osób z puszkami i wielu mieszkańców wypełniających puszki.

Wolontariuszki Nadia i Maja, które wyruszyły na ulice Kielc o 9 rano zdradziły nam, że chyba mają już uzbierane kilkaset złotych. – Postanowiłyśmy w ten sposób przyłączyć się do Orkiestry po raz pierwszy i nie żałujemy. Spotkaniu ludzie naładowali nas pozytywną energią – opowiadały dziewczynki.

W tym roku natknęliśmy się także na Weronikę i Aleksa, których mieliśmy okazję spotkać w centrum miasta także w ubiegłym roku. Tradycyjnie zaczęli wcześnie rano, bo w taki dzień jak Finał WOŚP i tak ciężko spać. – Większość ludzi reaguje bardzo pozytywnie – zapewniali Weronika i Aleks.

Grupa uczennic ze sztabu przy Szkole Podstawowej nr 33 im. I.J. Paderewskiego kontynuują rodzinne tradycje. – Granie razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy przekazujemy naszym dzieciom z pokolenia na pokolenie. Same chodziłyśmy z puszkami jako nastolatki, potem nasze dzieci korzystały ze sprzętu z serduszkiem WOŚP, teraz uczymy je wrażliwości i tego, że naprawdę warto włączyć się w tę akcję – mówił nam panie Patrycja Wójcik i Sylwia Zbroińska.

Wolontariuszy można spotkać w centrum miasta, na osiedlach i galeriach Echo i Korona oraz w Pasażu Świętokrzyskim.

A my przypominamy, że do godz. 21 gra główna scena przy Kieleckim Centrum Kultury, której gospodarzem jest Miasto Kielce. To tu zaprezentują się m.in. wokaliści ze Studia Piosenki działającego w Młodzieżowym Domu Kultury oraz tego z Domu Kultury Zameczek. Swoje fit-umiejętności taneczne pokaże ekipa Zumba Dance działająca w Zameczku. Przed sceną zatańczą tancerze Kieleckiego Teatru Tańca. Będą także soliści. W trzech utworach zaprezentuje się dyrektorski duet: Agata Klimczak-Kołakowska, dyrektor KCK i szefująca Domowi Kultury Zameczek Magdalena Nowaczek.

Wystąpią także instrumentaliści. Igor Wołowiec i Wiktoria Wolska wykonają trzy utwory na skrzypce. Wschodnie sztuki walki zaprezentują członkowie klubu karate Shiro. Gwiazdą wieczoru będzie wokalistka Katarzyna Lisowska, która zaprezentuje się razem z chórem Gospel. Sceną, występami i licytacjami dyrygować będzie Robert Choiński. W przerwach prowadzone są licytacje.

Wielka Kielecka Finałowa Licytacja wystartuje w niedzielę o godz. 17 tradycyjnie w Pałacyku Zielińskiego.

O godzinie 20 zapraszamy przed scenę przy Kieleckim Centrum Kultury na Światełko do nieba.