Kielce i Lublin będą współpracować w obszarze polityki młodzieżowej

Delegacja Miasta Kielce wspólnie z rektorami Uniwersytetu Jana Kochanowskiego i Politechniki Świętokrzyskiej gościła w Lublinie. Miasto Lublin dzięki doświadczeniom zdobytym jako Europejska Stolica Młodzieży 2023, będzie wspierał i inspirował Kielce w obszarze polityki młodzieżowej, co zaowocuje nowymi projektami i działaniami.

Zastępca prezydentki Kielc Bartłomiej Zapała i Kamil Stanos, dyrektor Wydziału Dialogu Społecznego Urzędu Miasta Kielce oraz przedstawiciele władz kieleckich uczelni spotkali się z zastępcą prezydenta Lublina ds. kultury, sportu i partycypacji Beatą Stepaniuk-Kuśmierzak oraz dyrektorką Biura Polityki Młodzieżowej Agnieszką Parol-Górną. Spotkanie dotyczyło tematów związanych z: młodzieżą, współpracą miasta z uczelniami wyższymi oraz kulturą.

- Przygotowujemy projekt dotyczący stworzenia polityki młodzieżowej, o środki na ten cel będziemy ubiegać się w ramach programu Erasmus. Naszym partnerem zostało Miasto Lublin, które jeszcze niedawno mogło się szczycić tytułem Europejskiej Stolicy Młodzieży. Naszym celem jest pobudzenie polityki młodzieżowej, zarówno na poziomie szkół podstawowych, ponadpodstawowych, jak i akademickich Kielc. Chcemy czerpać z dobrych praktyk i bardzo dziękujemy Lublinowi za otwartość oraz cenne podpowiedzi - mówi zastępca prezydentki Kielc Bartłomiej Zapała.

Przedstawiciele Miasta Lublin podzielili się również dobrymi praktykami z przygotowań do objęcia tytułu Europejskiej Stolicy Kultury w 2029 r.