Kielce na Targach Turystyki Weekendowej w Chorzowie

Miasto Kielce zaprezentowało swoją ofertę podczas IX. Targów Turystyki Weekendowej „Atrakcje Regionów”, które zorganizowano w dniach 11-13 czerwca w Parku Śląskim w Chorzowie.

Podczas targów swoje walory turystyczne prezentowały miasta z całej Polski. To dobry i sprawdzony sposób prezentacji aktualnych ofert biur podróży, obiektów wypoczynkowych oraz atrakcji turystycznych oraz promocja wyjazdów weekendowych i urlopowych.

Stoisko miasta Kielce promowane było hasłami: "Kielce NATURAlnie" oraz "Kielce - raj dla dzieci". Wydawnictwa poświęcone Kielcom i regionowi świętokrzyskiemu cieszyły się dużym zainteresowaniem, a wydarzenie było okazją do promowania niedawno otwartego Punktu Promocji Kielc na dworcu autobusowym w Kielcach.

Celem obecności Miasta Kielce w IX. Targach Turystyki Weekendowej "Atrakcje Regionów" w Chorzowie jest promocja turystyki rodzinnej w tym produktu turystyczno–kulturalnego „Kielce - Raj dla Dzieci”, promującego atrakcje oraz wydarzenia turystyczno – kulturalne, dedykowane rodzinom z dziećmi, zachęcające do odwiedzenia miasta Kielce oraz największych atrakcji gmin wchodzących w skład Kieleckiego Obszaru Funkcjonalnego, oraz zaprezentowanie bogatej oferty turystycznej, kulturalnej, sportowej i geologicznej Kielc i regionu świętokrzyskiego.

Dla sektora turystycznego targi to doskonała okazja do wymiany informacji, przygotowania się do sezonu letniego, nawiązania nowych kontaktów oraz poszerzenia swojej oferty. Odwiedzający mają możliwość skorzystania z wielu ofert przygotowanych przez wystawców krajowych, tour operatorów i firm zajmujących się obsługą branży turystycznej i wypoczynkowej.

Prezentacja miasta możliwa była dzięki współpracy Referatu Sportu i Turystyki Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu oraz Biura Promocji i Współpracy z Zagranicą w Wydziale Przedsiębiorczości i Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Kielce.

Powrót na początek strony