Kielce nagrodzone za kampanię promocyjną Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu

Konkurs zorganizowało Ministerstwo Infrastruktury podczas kampanii Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu 2021. Obok Kielc w gronie laureatów znalazły się: Skawina, Brusy i województwo małopolskie.

Nagrodę odebrała wiceprezydentka Agata Wojda.

Miasto Kielce otrzymało nagrodę za najlepszą kampanię lokalną dla dużego miasta/gminy (powyżej 50 tys.). Wyróżnienie trafiło do stolicy świętokrzyskiego „z uwagi na staranność w zaplanowaniu i przeprowadzeniu kompleksowej kampanii w ciągu całego tygodnia działań oraz realizację filmu o tym, jakie środki transportu są najlepsze w dużym mieście oraz za wykazanie własnych działań w zakresie zmiany nawyków mieszkańców i pozyskanie szerokiej gamy partnerów wspierających promocję” – czytamy na stronie Ministerstwa Infrastruktury.

Strona ubiegłorocznego Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu.  

W ciągu minionych 20 lat, 512 różnych jednostek samorządu terytorialnego brało udział w Europejskim Tygodniu Zrównoważonego Transportu, wykorzystując to narzędzie do rozpowszechniania idei aktywnej, multimodalnej mobilności. Wychodząc naprzeciw zmianom, które zachodzą w systemie transportowym, od 2022 r. kampania promowana będzie w Polsce jako Europejski Tydzień Mobilności.

Ministerstwo Infrastruktury, krajowy koordynator Europejskiego Tygodnia Mobilności, zaprasza do udziału w kampanii w bieżącym roku oraz udziału w kolejnej edycji konkursu „Polskie Nagrody Europejskiego Tygodnia Mobilności 2022”.

Hasłem tegorocznego Europejskiego Tygodnia Mobilności, który organizowany jest co roku od 16 do 22 września, to „Lepsze połączenia”. Motto oznacza lepiej skomunikowanych mieszkańców i lepiej skomunikowane miejsca. Temat ten obejmuje każdy aspekt zrównoważonego transportu, koncentrując się na łączeniu ludzi, miejsc oraz transporcie towarów.

Finałem ETM jest Dzień bez samochodu, zaplanowany na 22 września.

Powrót na początek strony