Kielce najbardziej przyjaznym miastem w Polsce

Z okazji Międzynarodowego Dnia Przyjaźni bajkowa Wyspa Sodor, czyli ojczyzna lokomotywek marki Tomek i Przyjaciele, łączy siły z najbardziej przyjaznymi miastami na świecie. W Polsce ten tytuł zdobyły Kielce, które - podobnie jak Oksford, Neapol czy Sydney, zostały partnerskim miastem Wyspy Sodor. We współpracy ze stolicą województwa świętokrzyskiego marka Tomek i Przyjaciele podjęła szereg działań promujących przyjazne zachowania i pozytywne nastawienie.

Tomek i Przyjaciele - marka z portfolio firmy Mattel znana z przyjaznych i uwielbianych przez dzieci lokomotywek, rozpoczęła kampanię z okazji Międzynarodowego Dnia Przyjaźni. Zarówno w Polsce, jak i innych krajach na świecie, firma przeprowadziła badanie dotyczące życzliwości mieszkańców poszczególnych miast, w którym zadawane pytania dotyczyły między innymi troski o innych, bezinteresowności, gotowości do pomocy, empatii i zaangażowania w relacje przyjacielskie. Na jego podstawie wyróżniono najbardziej przyjazne miejsca, które zostały miastami partnerskimi Wyspy Sodor.

W Polsce badanie objęło 30 największych miast, a w ankiecie udział wzięło 2 000 dorosłych respondentów (kobiet i mężczyzn, głównie w wieku 25-45 lat) z całego kraju. Kielce otrzymały tytuł najbardziej przyjaznego miasta w Polsce, wyprzedzając Białystok i Gdańsk, które zajęły kolejne miejsca na podium.

Kielce zostały tym samym miastem partnerskim Wyspy Sodor. W związku z partnerstwem strony podjęły szereg wspólnych działań.

W ramach partnerstwa Tomek i Przyjaciele angażuje się w lokalne inicjatywy i podejmuje szereg działań promujących Kielce. W mediach społecznościowych cyklicznie pojawiają się posty dotyczące Kielc, promujące miasto i zachęcające do jego odwiedzenia. Kampania będzie trwała do końca sierpnia.

Miasto Kielce, wspólnie z marką Tomek i Przyjaciele, przy wparciu Zarządu Transportu Miejskiego w Kielcach, Muzeum Zabawek i Zabawy, Wzgórza Zamkowego - Instytutu Dizajnu oraz Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, przygotowuje wydarzenie, skierowane do rodzin, które uczci „przyjazd” Tomka do Kielc, zakończenie wakacji oraz pierwszą rocznicę oddania do użytku Dworca Autobusowego po modernizacji.

Na skwerze Edwarda Modrzejewskiego (przed dworcem) 27 sierpnia odbędzie się piknik rodzinny pod hasłem „Kielce najbardziej przyjaznym miastem w Polsce”. Podczas wydarzenia mali uczestnicy będą mogli m.in. wziąć udział w warsztatach plastycznych i konkursach, posłuchać występów dzieci i młodzieży oraz odwiedzić strefę zabawy „Tomek i Przyjaciele”.

Organizację imprezy koordynuje Biuro Promocji i Współpracy z Zagranicą w Wydziale Przedsiębiorczości i Komunikacji Społecznej kieleckiego ratusza.

Tomek i Przyjaciele to marka z portfolio firmy Mattel, której historia sięga roku 1945. Opowieść „Tomek i Przyjaciele” została stworzona przez ks. W. Awdry'ego dla jego syna - Christophera. Niezwykłe historie o przygodach przyjaznych lokomotywek na wyspie Sodor szybko zmieniły się w książki, zdobywające szerokie grono zainteresowanych.

Powrót na początek strony