Kielce po raz kolejny będą gościć kolarzy

W piątek, 25 czerwca w Kielcach zakończy się IV etap 32. Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „Solidarności” i Olimpijczyków. Meta będzie usytuowana przy ulicy Sandomierskiej. Mieszkańcy Kielc mogą się spodziewać utrudnień w ruchu i w kursowaniu miejskich autobusów.

 

W tegorocznym wyścigu wystartuje 162 zawodników, którzy będą mieli do pokonania 741 kilometrów od Pabianic do Stalowej Woli. Trasa będzie podzielona na pięć etapów. W czwartym etapie, w piątek 25 czerwca, rywalizacja zacznie się w Tomaszowie Mazowieckim i zakończy w Kielcach.

- Bardzo cieszymy się, że Kielce znalazły się na trasie wyścigu. To tu zakończy się jeden z najtrudniejszy etapów tej rywalizacji. Liczymy, że finisz będzie bardzo widowiskowy, a usytuowanie mety praktycznie w centrum miasta, przy ulicy Sandomierskiej, pozwoli mieszkańcom Kielc zobaczyć znakomitych kolarzy - mówi zastępca prezydenta Kielc Marcin Chłodnicki.

Także organizatorzy Wyścigu „Solidarności” i Olimpijczyków potwierdzają, ze etap z Tomaszowa Mazowieckiego do Kielc będzie najciekawszy i najdłuższy (212 km).

- Przed wjazdem do Kielc będziemy mieli pięć górskich premii. Rzadko się zdarzało w historii wyścigów, żeby na tak krótkim odcinku, było tyle górskich premii – informuje Mariusz Goss, rzecznik Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „Solidarności” i Olimpijczyków.

- Bardzo cieszę się, że organizatorzy powrócili do tej trasy, która wiedzie po okolicznych górach. Przez ostatnie lata był płaski dojazd do Kielc i było monotonnie, teraz z pewnością coś się będzie działo. Liczę na to, że na metę dotrze grupa 30 – 40 zawodników, a wyścig będzie rozgrywany na sekundy – mówi Mariusz Witecki, dyrektor sportowy Voster ATS Team.

Kolarze powinni dotrzeć na metę przy ulicy Sandomierskiej po godzinie 18:00.

Organizatorzy wyścigu zapraszają także małych kolarzy na wielkie ściganie w 13 Mini Wyścigu Kolarskim „Solidarności”,  który odbędzie się w piątek w godz. 16.00 - 17.40 na ulicy Sandomierskiej. Zapisy wszystkich chętnych do udziału w mini wyścigu będą przyjmowane w Namiocie Mini Wyścig „Solidarności”, rozstawionym przy ul. Sandomierskiej w okolicach sklepu Media Expert.

W dniu wyścigu występować będą utrudnienia w ruchu i w kursowaniu autobusów komunikacji miejskiej.

- Bardzo chcemy przeprosić mieszkańców Kielc za niedogodności i prosić o wyrozumiałość – mówi zastępca prezydenta Kielc Marcin Chłodnicki.

W godz. 10.00 - 22.00 zamknięta dla ruchu kołowego zostanie północna jezdnia (w stronę centrum) ul. Sandomierskiej na odcinku od wjazdu do Straży Pożarnej do skrzyżowania z ul. Poleską. W związku z powyższym zamknięty zostanie także wlot ul. Śląskiej do ul. Sandomierskiej. W razie większego zapotrzebowania na postój pojazdów organizatora, na południowej jezdni ul. Sandomierskiej (od Śląskiej do Szczecińskiej) zaprojektowano pas postojowy na buspasie. Kolarze, którzy na mecie spodziewani są po godz.18, wjadą do Kielc od Domaszowic ul. Sandomierską, meta zlokalizowana będzie w rejonie sklepu Media Expert.

 

Zmienionymi trasami będą kursować także autobusy komunikacji miejskiej.

  • 10, 14, 41, 106, 109 w kierunku centrum miasta będą kursowały przez Szczecińską, Zagórską i Źródłową
  • 19 w kierunku centrum miasta będą kursowały przez Zagórską (bez przejazdu przez ul. Szczecińską, Sandomierską i Źródłową)
  • 38, 43 i 47 w kierunku centrum miasta będą kursowały przez Szczecińską, Bohaterów Warszawy, Tarnowską i Źródłową
  • 50 będą kursowały przez Poleską i Domaszowską (bez przejazdu przez ul. Sandomierską oraz odcinek al. Solidarności od skrzyżowania z ul. Sandomierską do skrzyżowania z ul. Domaszowską)

 

Ponadto, przebieg trasy wyścigu przez Krajno, Masłów, Bęczków, Wolę Kopcową oraz Domaszowice może spowodować również chwilowe utrudnienia w kursowaniu autobusów linii nr 10, 38, 41, 47.

 

Wyścig Solidarności plakat 02.jpgWyścig Solidarności plakat 02.jpg

Powrót na początek strony