Kielce są eko

Kobieta i mężczyzna stojący obok siebie. Kobieta trzyma oprawiony dyplom, mężczyzna czerwone pudełko.
FOŚ

W czasie Kongresu Miast i Biznesu. Kaucja-Edukacja- Środowisko Kielce zostały wyróżnione medalem z recyklingu oraz certyfikatem za udział w projekcie Elektryczne Śmieci. Kielce zostały docenione za działania proekologiczne w ramach Polskiej Stolicy Recyklingu. W imieniu miasta wyróżnienie odebrała Aneta Boroń, dyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej i Środowiska.

Polska Stolica Recyklingu to program skierowany dla miast i instytucji, w którym grywalizowało 190 instytucji z 45 miast. Zadanie miasta polegało na tym, by zachęcić mieszkańców do zbiórki elektrycznych śmieci. - Mieszkańcy Kielc mają do dyspozycji czerwone pojemniki na małogabarytowy zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny oraz darmowe odbiory dużych elektroodpadów z domów i firm. W tej edycji tytuł i statuetkę Polskiej Stolicy Recyklingu wywalczyła Biała Podlaska, ale gratuluję również Kielcom i ich mieszkańcom. Cieszę się, że świadomość mieszkańców w kontekście selektywnej zbiórki elektrycznych śmieci stale rośnie, czego dowodem są przekazywane do recyklingu elektryczne śmieci – mówi Robert Magolon, Pełnomocnik Zarządu ds. Projektu Elektryczne Śmieci.

W Programie wzięło udział także 21 kieleckich instytucji, które zbierały punkty w oparciu o usługę EKOzwroty realizowaną wspólnie przez Fundację Odzyskaj Środowisko oraz InPost. Za pomocą EKOzwrotów uczniowie, nauczyciele i społeczność szkół wysyłali niepotrzebne, ale wciąż zdatne do użycia książki, obuwie, zabawki, elektronikę i tekstylia. Najwyższe miejsce spośród kieleckich placówek wywalczyła Politechnika Świętokrzyska, która zdobyła nagrodę specjalną: statuetkę w nurcie trash art. oraz 20 000 zł w kategorii książki. 

Organizatorem Programu Polska Stolica Recyklingu jest Fundacja Odzyskaj Środowisko.
Partnerzy strategiczni: InPost, MB Recycling, Maya Victory.
Partner merytoryczny: InPost Green City.
Partnerzy edukacyjni: Elektryczne Śmieci, RLG Polska, AURAEKO, Europejska Platforma Recyklingu.

 

Powrót na początek strony