Kielce solidarne z Ukrainą

24 lutego Rosja zaatakowała Ukrainę. - Łączymy się z obywatelami tego kraju, pamiętając o tym, że wielu z nich mieszka w Kielcach. Deklarujemy pełną współpracę z władzami państwowymi, by udzielić wszelkiego wsparcia osobom, które ze względu na działania wojenne będą zmuszone opuścić swój kraj - mówi Prezydent Kielc Bogdan Wenta.

Dziś wszyscy śledzimy tragiczne wydarzenia na Ukrainie. Atak zbrojny przeprowadzony przez Rosję to akt agresji, który wymaga stanowczego potępienia, międzynarodowej solidarności i współpracy, by przeciwstawić się rosyjskiej inwazji. 

Wyrażamy pełną solidarność z mieszkańcami naszego miasta partnerskiego - Winnicy, jak również całej Ukrainy. Łączymy się z obywatelami tego kraju, pamiętając o tym, że wielu z nich mieszka w Kielcach - tu pracują, studiują na kieleckich uczelniach, a dzieci i młodzież uczęszczają do naszych szkół.

Jako Miasto Kielce deklarujemy pełną współpracę z władzami państwowymi, by udzielić wszelkiego wsparcia osobom, które ze względu na działania wojenne będą zmuszone opuścić swój kraj.

Prezydent Kielc Bogdan Wenta

Powrót na początek strony