"Kielce to my". Kolejna z samorządowych lekcji w ratuszu

O zadaniach Urzędu Miasta, kompetencjach władz i sprawach, z którymi do ratusza kierują się mieszkańcy dowiedzieli się uczniowie klasy szóstej Akademickiej Szkoły Podstawowej podczas kolejnej lekcji samorządowej „Kielce to my”.

Uczniowie odwiedzili dziś Centrum Zarządzania Kryzysowego, które na bieżąco analizuje i ocenia ryzyko w sytuacjach niebezpiecznych dla mieszkańców miasta. Mieli też okazję zasiąść w ławach miejskich radnych i poczuć atmosferę odbywających się tu sesji. Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Piotr Mołas opowiedział jakie sprawy załatwia się w USC, a jako ciekawostkę wymienił imiona, które nie mogą być nadawane.

Podczas spotkania z prezydentem Bogdanem Wentą wysłuchali nie tylko na czym polega jego praca. Prezydent zawsze chętnie dzieli się ciekawostkami związanymi ze sportową karierą. – Z jakimi słynnymi piłkarzami Pan grał? – dopytywali. Na pytanie jakie rady na przyszłość może im dać prezydent, Bogdan Wenta odpowiedział, że bardzo ważne są odwaga, pewność siebie i gra zespołowa.

Szkoły zainteresowane wizytą uczniów w Urzędzie Miasta mogą się kontaktować z Katarzyną Perdzyńską-Zarzeczny, Specjalistą do spraw Inicjatyw Społecznych i Współpracy Lokalnej. Kancelaria Prezydenta, Rynek 1, pok. 103, 25-303 Kielce, tel. 511 976 374, e-mail: katarzyna.zarzeczny@um.kielce.pl.

Powrót na początek strony