Kielce wyróżnione w konkursie Gmina na 5!

Miasto Kielce po raz kolejny znalazło się w czołówce gmin najlepiej ocenionych przez Szkołę Główną Handlową w zakresie obsługi przedsiębiorców. Wyniki ogłoszono w czwartek, 19 listopada 2020 r. podczas telekonferencji Forum Gmin na 5!

Celem badania była ocena komunikacji elektronicznej, w tym użyteczności oficjalnych witryn internetowych dedykowanych inwestorom i przedsiębiorcom prowadzonych przez poszczególne gminy oraz kontaktu drogą elektroniczną z pracownikami odpowiedzialnymi za obsługę inwestorów z użyciem metody „tajemniczego klienta” w języku polskim i angielskim.

Wielkim atutem Forum Gmina na 5! jest promowanie dobrych praktyk w zakresie obsługi przedsiębiorców wdrażanych w innych gminach. Konferencja umożliwia wymianę doświadczeń związanych z prowadzeniem badań naukowych dotyczących tworzenia warunków rozwoju przedsiębiorczości w polskich regionach.

- W czasach pandemii kontakt elektroniczny ma kluczowe znaczenie. Dlatego w tym roku szczególnie cieszymy się z tytułu „Gminy na 5!”, który oznacza, że zadania postawione przed Centrum Obsługi Inwestora Urzędu Miasta Kielce są realizowane w sposób wyróżniający się i skuteczny – mówi Karolina Kamińska-Maślarz, Kierownik Biura ds. Przedsiębiorczości i Centrum Obsługi Inwestora.

Próba badawcza objęła 681 jednostek samorządu terytorialnego. Warszawa została objęta badaniem w podziale na poszczególne dzielnice. Łącznie wyróżniono 46 jednostek samorządu terytorialnego, z czego 8 otrzymało tytuł Złotej Gminy na 5: Gdańsk, Człuchów, Poniatowa, Poznań, Warszawa Ochota, Toruń, Warszawa Targówek oraz Rydułtowy.

Wśród wyróżnionych w tegorocznej edycji konkursu „Gmina na 5!” znalazły się: Kędzierzyn-Koźle, Konstantynów Łódzki, Pawłowice, Zduńska Wola, Sosnowiec, Gliwice, Rembertów, Kościan, Mława, Warszawa Wesoła, Warszawa Białołęka, Będzin, Warszawa Wola, Kielce, Zabrze, Kolbudy, Łódź, Białe Błota, Jelenia Góra, Dąbrowa Górnicza, Hrubieszów, Iława, Krapkowice, Lublin, Olsztyn, Siemianowice Śląskie, Skoczów, Warszawa Wawer, Bielsko-Biała, Brzeszcze, Międzyrzec Podlaski, Kraków, Łomża, Nysa, Ostrowiec Świętokrzyski, Sulejówek i Trzebinia.

Audyt dokonywany jest przez Studenckie Koło Naukowe Akceleracji, a badanie jest prowadzone przez Zakład Otoczenia Biznesu działający przy Instytucie Przedsiębiorstwa w Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

Powrót na początek strony