Kielce zachęcają do szczepień przeciw COVID-19

Dużo osób było zainteresowanych szczepieniami przeciw COVID-19 podczas pikniku w Klubie Seniora przy ul. Jana Nowaka-Jeziorańskiego. W środę odbyło się kolejne spotkanie w ramach akcji „Szczepimy się”. Na następne miasto Kielce i Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie zapraszają już 28 sierpnia do Ogrodu Botanicznego.

- Szczepienia są jedynym skutecznym sposobem zabezpieczenia przed chorobami zakaźnymi. Teraz oczekujemy kolejnej fali koronawirusa. Rozsądek nakazuje, żeby zabezpieczyć się przed ciężkim przebiegiem choroby a nawet śmiercią – mówi dr Ryszard Misiak z Przychodni Supramed, która organizuje punkty szczepień podczas spotkań z mieszkańcami.

W środę w Klubie Seniora przy ul. Jana Nowaka-Jeziorańskiego nie brakowało chętnych na szczepienie.

- Tu można się zaszczepić w drodze na zakupy czy do kina. Wcześniej nie mogłam, bo mam małe dziecko i dużo wyjeżdżałam, ale jestem pewna, że warto – mówi pani Bożena, która przyszła do Klubu Seniora na szczepienie przeciw COVID-19.

- Akcje promocyjne działają, dlatego postanowiłam przyjść i się zaszczepić. Wcześniej miałam przeciwwskazania medyczne. Do przychodni musiałabym się umówić, a tu po prostu wchodzę, dostaję szczepionkę i wychodzę – opowiada pani Sylwia.

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Kielcach prowadzi szczepienia przeciw COVID-19 w imieniu prezydenta Kielc. Przez kilka miesięcy działały w mieście dwa powszechne punkty szczepień, jeden w Klubie Seniora przy ul. Jana Nowaka-Jeziorańskiego oraz przy al. Legionów.

- Te punkty już zakończyły swoją działalność. W lipcu odbyło się także pięć pikników dla seniorów i mieszkańców Kielc, które były połączone ze szczepieniami. W ramach całej tej akcji zaszczepiliśmy ponad 11 tysięcy osób – poinformowała Magdalena Gościniewicz, dyr. Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie.

W Kielcach w pełni zaszczepionych jest 50,8% mieszkańców.

- Myślę, że mieszkańcy Kielc podchodzą do szczepień solidnie i poważnie. Szczepionka przeciw COVID-19 pozwala nam myśleć o powrocie do normalności w codziennym życiu. Nikt z nas nie chciałby narazić najbliższych na zarażenie – powiedział prezydent Kielc Bogdan Wenta.

Kolejny piknik rodzinny połączony z akcją szczepień przeciw COVID-19 odbędzie się 28 sierpnia br. w Ogrodzie Botanicznym.

Przypominamy, że Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Kielcach organizuje także bezpłatny dowóz do punktów szczepień, z którego mogą korzystać:

  • osoby niepełnosprawne posiadające orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie N lub R
  • osoby powyżej 70. roku życia.

Co ważne bezpłatny dowóz jest realizowany także do punktów poza miastem Kielce.

Da osób obłożnie chorych, które nie mogą dotrzeć do punktów szczepień przygotowano możliwość usługi mobilnego punktu szczepień – dojazd do osoby zainteresowanej.

Zapotrzebowanie na bezpłatny dowóz na szczepienie lub mobilny punkt szczepień można zgłaszać pod numerem telefonu Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Kielcach – 668 431 060.

Powrót na początek strony