WOŚP: Kielce po raz kolejny zagrają z Orkiestrą

Miasto Kielce, jak co roku, aktywnie włącza się do pomocy w organizacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wydarzenie, którego finał zaplanowano na niedzielę, 30 stycznia 2022 roku, będzie wyjątkowe, bo jubileuszowe. Orkiestra zagra wtedy dla nas już po raz 30.

W tegorocznej edycji, główny sztab WOŚP w Kielcach będzie znajdował się przy Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym. To ważne i symboliczne miejsce, bo m.in. do tej placówki trafiło w ostatnich latach wiele potrzebnego sprzętu, który wspomaga personel medyczny w procesie leczenia najmłodszych i dorosłych kielczan. Partnerem strategicznym będzie redakcja „Echa Dnia”. Do pomocy zaangażują się także miejskie instytucje.

- Jako Urząd Miasta będziemy wspierać 30. edycję WOŚP najmocniej, jak potrafimy. Na Rynku ustawimy scenę, na której przygotujemy szereg atrakcji dla mieszkańców - podkreśla Bogdan Wenta, prezydent Kielc. - Do pomocy przyłączą się także miejskie instytucje, m.in. Kieleckie Centrum Kultury i Dom Środowisk Twórczych, gdzie odbędą się koncerty. O kolejnych inicjatywach będziemy informować na bieżąco.

- Rynek będzie tętnił życiem, śpiewem i zabawą. Udało się zaprosić gwiazdy, które zagrają charytatywnie i są to nasze kieleckie gwiazdy - Krzysztof KASA Kasowski i zespół Letni Chamski Podryw - zdradza Piotr Litwin, właściciel Litwin Junior Ad Agencja Reklamowa z Kielc, który jest zaangażowany w organizację tegorocznych wydarzeń na Rynku. Oprócz tego, na scenie występować będzie wielu artystów z całego województwa świętokrzyskiego, którzy także całym sercem wspierają Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

- Dołączymy oczywiście także do setek wolontariuszy, którym już dziś dziękuję za zaangażowanie i chęć do działania. Cieszę się, że po raz kolejny będę mógł być jednym z Was - dodaje Bogdan Wenta.

Pieniądze, które zostaną zebrane w ramach 30. edycji WOŚP, pozwolą na zapewnienie najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci.

Zapraszamy do udziału w licytacjach

Kalendarze, gry, piłki, maskotki, książki oraz inne gadżety już teraz można licytować na facebookowych licytacjach na profilu 30. FINAŁ WOŚP - KIELCE.

- Gramy do końca świata i o jeden dzień dłużej. Szpital, "Echo Dnia" i wszyscy, którzy chcą do nas dołączyć - mówią jednym głosem dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach, Bartosz Stemplewski i Joanna Tomusiak z "Echa Dnia"- szefowa sztabu. Wszystkie informacje można uzyskać pod numerem telefonu 796 737 918 i adresem mailowym sztab262kielce@gmail.com.