Kielczanie świętowali awans Korony do Ekstraklasy

Wciąż nie opadły emocje po awansie Korony Kielce do PKO Ekstraklasy. W poniedziałkowy wieczór piłkarze i sztab szkoleniowy spotkali się z fanami na Rynku, gdzie wspólnie świętowano sukces Złocisto-Krwistych.

Na fetę po wygranych barażach Koroniarze przyjechali odkrytym autobusem. Na Rynku czekali już na nich kibice, którzy jeszcze raz chcieli podziękować za emocje, jakich dostarczyli im zawodnicy. Główny plac miasta "zapłonął" światłem żółtych i czerwonych rac, a Żółto-czerwoni odśpiewali wspólnie przyśpiewki. Nie zabrakło wspólnych zdjęć i autografów.

Do gratulacji włączyły się również władze miasta.

- W imieniu Prezydenta Kielc, Bogdana Wenty, chciałam podziękować i pogratulować piłkarzom za te emocje jakich dostarczyli w ostatnich dniach, a także za cały sezon. Podziękowania należą się również kibicom, którzy stworzyli w niedzielę niesamowitą atmosferę - powiedziała Bożena Szczypiór, zastępca Prezydenta Kielc. - W 2020 roku Korona znalazła się w trudnym momencie. My także musieliśmy podjąć trudne decyzje, by po spadku do 1 ligi przejąć klub. Mam nadzieję, że dziś zostały rozwiane wszelkie wątpliwości, dotyczące tego czy było warto wykonać ten krok.

Zdjęcia: Maciej Urban / CKsport.pl

Powrót na początek strony