Kielczanie uczcili pamięć żołnierzy niezłomnych

Zamkowa, Kapitulna, Seminaryjska, Paderewskiego, przy tych ulicach w Kielcach mieściły się siedziby Urzędu Bezpieczeństwa, w których wydano ponad 160 wyroków śmierci na żołnierzach antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia. To między innymi tym ofiarom oddano hołd podczas wojewódzkich obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Kielce podczas uroczystości reprezentował sekretarz Miasta Szczepan Skorupski, przewodniczący Rady Miasta Kielce Jarosław Karyś oraz kieleccy radni. Obecni byli również uczniowie kieleckich szkół, harcerze oraz poczty sztandarowe.

Uroczystości odbyły się przed ścianą straceń w byłym więzieniu kieleckim na Wzgórzu Zamkowym, przed pomnikiem Armii Krajowej na Skwerze S. Żeromskiego w Kielcach i na cmentarzu Piaski przed pomnikiem poświęconym pamięci Żołnierzyk AK, NSZ, WiN pomordowanych przez Urząd Bezpieczeństwa w więzieniu kieleckim.