Kielczanie wskazali lokalizacje dla 100 nowych ławek w śródmieściu

To m.in. ulice – Zamkowa, Kościuszki, Kopernika, Radiowa, Zagórska, Czarnowska, Żelazna, Żytnia, Planty, Leśna czy ścieżka spacerowa bp. Szaniawskiego. Obecnie Miejski Zarząd Dróg weryfikuje lokalizacje.

Jednym ze zwycięskich projektów zeszłorocznego Budżetu Obywatelskiego realizowanych obecnie przez Miasto Kielce jest „100 nowych ławek dla śródmieścia w lokalizacjach wybranych z udziałem mieszkańców”. Zgodnie z intencją wnioskodawcy istotą projektu jest, by kielczanie sami wskazali, nowe miejsca do siedzenia. Projekt obejmuje szeroko rozumiany obszar śródmieścia rozumiany, jego granicami są ulice: Pocieszka, Tysiąclecia PP, Solidarności, Źródłowa, Tarnowska, Wojska Polskiego, Miodowicza, Krakowska, Armii Krajowej, Żelazna, Gosiewskiego, 1-go Maja, Zagnańska i Krzywa.

Kielczanie mogli wskazywać lokalizacje dla nowych ławek za pośrednictwem platformy IDEA Kielce oraz strony i aplikacji UlepszaMy Kielce.

Zgłaszane były lokalizacje zarówno dla grup ławek jak i ławek pojedynczych. Za pośrednictwem UlepszaMy Kielce wpłynęło 56 prawidłowych propozycji (część zgłaszających wskazywała lokalizacje poza śródmieściem), za pośrednictwem ankiety Wypowiedz się 43 prawidłowe zgłoszenia. Zostały również wzięte pod uwagę sugestie pojawiające się w komentarzach na Facebooku.

Więcej informacji na platformie IDEA Kielce.