Kielczanie wspierają medyków w walce z pandemią

W Urzędzie Miasta podpisano umowę na przekazanie 230 tysięcy złotych samorządowi województwa świętokrzyskiego. Pieniądze, które w budżecie miasta były zarezerwowane na organizację Święta Kielc, trafią  do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego i zostaną przeznaczone na zakup środków ochrony osobistej dla pracowników lecznicy.

Kielczanie wspierają medyków w walce z pandemią. 230 tysięcy złotych, które w budżecie miasta były zarezerwowane na organizację Święta Kielc, trafi do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach.

- Żyjemy w trudnym okresie, który dotyczy nas wszystkich. Jako samorządy staramy się walczyć z koronawirusem i znaleźć rozwiązania, które pomogą nam w życiu codziennym, a szczególnie w funkcjonowaniu służby medycznej, która jest na pierwszym froncie walki z wirusem i opiekuje się innymi chorymi. Dziękuję wszystkim kielczanom za zrozumienie tej sytuacji. Zdrowie dotyczy nas wszystkich, a służba medyczna wie najlepiej jak wykorzystać te środki – powiedział, Bogdan Wenta prezydent Kielc.

Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup środków ochrony osobistej dla pracowników lecznicy. Umowę w sprawie udzielenia pomocy finansowej samorządowi województwa świętokrzyskiego, który jest organem prowadzącym szpital na Czarnowie, podpisano w piątek, 15 maja w Urzędzie Miasta Kielce.

W wydarzeniu uczestniczyli prezydent Kielc Bogdan Wenta wraz ze swoim zastępcą Marcinem Różyckim, marszałek Andrzej Bętkowski i wicemarszałek województwa Marek Bogusławski oraz dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach Bartosz Stemplewski.

- Podpisanie dzisiejszej umowy, jest symbolem, myślę, że dobrze układającej się współpracy, a w przyszłości być może jeszcze lepszej  między samorządem województwa i samorządem Kielc. To symbol solidarności, która w momencie pandemii jest niezwykle istotna. Dziękuję prezydentowi, zaznaczam, że Kielce są jedynym samorządem, który wykonał w naszym kierunku taki gest - powiedział Andrzej Bętkowski, marszałek województwa świętokrzyskiego.

Przekazanie pomocy finansowej dla medyków, było możliwe po decyzji kieleckiej Rady Miasta, która 23 kwietnia, zgodziła się na odwołanie tegorocznego Święta Kielc i przekazanie środków z imprezy samorządowi województwa świętokrzyskiego.

-  Cieszy fakt, że kwota 230 tysięcy złotych zasili budżet Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach, te środki będą służyły do walki z koronawirusem, a w szczególności na zakup sprzętu ochrony osobistej dla medyków. Chciałbym podkreślić, że w tym trudnym czasie można bardzo dobrze współpracować i cieszy fakt, że możemy sobie podać rękę, wspomagać się i pracować po to, żeby nasi medycy mogli skutecznie walczyć z koronawirusem – powiedział Marek Bogusławski wicemarszałek województwa świętokrzyskiego.

- Chciałbym serdecznie podziękować za wsparcie, ponieważ im więcej środków ochrony osobistej, tym bezpieczniejszy jest nasz personel i tym większe są możliwości pracy naszego szpitala. W imieniu wszystkich pracowników na ręce Pana prezydenta składam podziękowania nie tylko dla samego Urzędu Miasta, ale też dla Rady Miasta i wszystkich kielczan. Ponieważ ta pomoc spłynęła do nas nie tylko takim w bardzo wymiernym znaczeniu, ale czujemy, że wszyscy są zatroskani tym co się dzieje i mimo tego stresu i trudnych sytuacji, to podnosi naszych pracowników na duchu -  podkreślił Bartosz Stemplewski, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach.

Na terenie województwa świętokrzyskiego do 15 maja, potwierdzono 340 zachorowań na COVID-19, w tym 16 zgonów oraz 193 ozdrowienia. W całej Polsce zanotowano dotąd 17 850 przypadków koronawirusa.

Powrót na początek strony