Kielczanin zwycięzcą konkursu Akcji Re!generacja

194246941_2809818469284256_8744016709139037246_n.jpg
zdj. Mariusz Mrówka/FB

Mariusz Mrówka z grupy „Kreatywni w Kielcach” wygrał konkurs na tekst piosenki o tematyce ekologicznej w ramach kampanii Akcja Re!generacja. 18-letni kielczanin nagrał swój utwór oraz wystąpił w klipie w duecie z wokalistką Pauliną Przybysz, znaną z działań proekologicznych. Kielce są miastem partnerskim kampanii.

Re!Generacja to ogólnopolska kampania edukacyjna promująca selektywną zbiórkę i recykling opakowań na żywność, zorganizowana przez Tetra Pak.

Głównym elementem projektu był konkurs na tekst piosenki o tematyce ekologicznej, skierowany do osób w wieku 15-25 lat. Na konkurs napłynęło kilkadziesiąt tekstów z całej Polski.

Nagrodą w konkursie były warsztaty muzyczne z Pauliną Przybysz, wokalistką i propagatorką ekologicznego stylu życia. Dodatkowo, zwycięzca konkursu Mariusz Mrówka wraz z piosenkarką utwór pt. "Regeneracja" nagrali w profesjonalnym studio oraz nakręcili klip.

W dotychczasowych edycjach akcji osią projektu były pikniki edukacyjne. W czasie pandemii firma Tetra Pak podjęła decyzję o realizacji niestandardowego projektu o zasięgu ogólnopolskim, trafiającego do tysięcy osób, ale dostosowanego do obowiązujących zasad dystansu społecznego.

W projekt angażujący młodych ludzi do działań ekologicznych włączyły się władze samorządowe z całej Polski. Miastami partnerskimi kampanii Re!Generacja są Kielce oraz Warszawa-Wilanów, Poznań, Białystok, Wrocław, Kraków, Nowy Targ i Augustów.