Kieleccy funkcjonariusze obchodzili Święto Policji

Kameralny charakter miały dzisiejsze obchody Święta Policji w Kielcach. Najpierw, w Bazylice Katedralnej, odprawiona została msza św. w intencji funkcjonariuszy i ich rodzin. Następnie uczestnicy przeszli na plac przy Komendzie Miejskiej Policji przy ul. Wesołej, gdzie odbył się uroczysty apel.

Policja Państwowa została powołana 24 lipca 1919 roku. Na pamiątkę tego wydarzenia, co roku, właśnie 24 lipca, obchodzone jest Święto Policji.

- Dzisiejsze święto to dla nas czas szczególny. Jest to chwila refleksji, podsumowań, ale przede wszystkim czas wyróżnień i awansów - powiedział insp. Tomasz Śliwiński, Komendant Miejski Policji w Kielcach.

Akty mianowania na wyższe stopnie otrzymało 40 funkcjonariuszy, a 4 otrzymało podziękowania od starosty kieleckiego. Wyróżniono również jednostki działające na terenie miasta, którym prezydent Bogdan Wenta przekazał nowoczesny sprzęt informatyczny. Włodarz Kielc, składając okolicznościowe życzenia, odniósł się do roli, jaką w społeczeństwie pełnią stróże prawa.

- Mundur jest wyrazem szacunku, porządku i prawa, ale to również ciężar. Każdego dnia dokonuje się oceny waszej pracy począwszy od waszych przełożonych, komendanta, oficerów, po policjantów wykonujących swoje obowiązki każdego dnia. Życzę wam, aby w życiu zawodowym, a także na płaszczyźnie życia prywatnego, wszystko układało się bardzo dobrze. Aby ten wysiłek, który wkładacie, nigdy nie był niedostrzeżony - mówił prezydent Bogdan Wenta.

Policjanci Komendy Miejskiej Policji w Kielcach działają codziennie na terenie Kielc i powiatu kieleckiego. Garnizon KMP liczy łącznie blisko 800 funkcjonariuszy.