Kieleccy judocy z medalami podczas mistrzostw Polski

Dwa brązowe medale wywalczyli kielczanie podczas Mistrzostw Polski Młodziczek i Młodzików w Judo, które w ten weekend odbyły się w Kielcach. W sumie w stolicy województwa zmierzyło się 546 zawodników ze 147 klubów. Organizatorem wydarzenia był Polski Związek Judo i Uczniowski Międzyszkolny Klub Sportowy „ŻAK”. Patronat honorowy sprawował prezydent Kielc Bogdan Wenta.

Do Mistrzostw Polski Młodziczek i Młodzików w Judo Kielce 2022 oficjalnie zostało zgłoszonych 570 zawodników w tym 206 młodziczek i 353 młodzików reprezentujących 147 klubów. Zawody odbywały się w hali Politechniki Świętokrzyskiej w Kielcach w dniach 29-30 października.

Wśród najlepszych znalazło się dwoje zawodników z kieleckich klubów. Byli to Urszula Woźniak z UMKS Żak Kielce, waga: 63kg i Jeremiasz Bętkowski z KS KUZUSHI Kielce, waga: 60kg, którzy zdobyli brązowe medale. Z kolei Oskar Świderski z UMKS Żak Kielce w kategorii wagowej: 55 kg zajął 7 miejsce.

- Gratulujemy zawodnikom zdobytych medali, trenerom satysfakcji ze swoich zawodników. Mamy nadzieję, że zdobyte przez zawodników kolejne doświadczenie przyniesie w przyszłości jeszcze lepsze rezultaty - podkreślają organizatorzy z UMKS ŻAK Kielce.