Kieleccy uczniowie dowiedzieli się, jak reagować na problemy rówieśników

Znamy laureatów konkursu na najlepszy spot profilaktyczny, który zorganizowany został w ramach kolejnej edycji kampanii „Twoje Zdrowie - Nasza sprawa” prowadzonej przez Świętokrzyskie Centrum Profilaktyki i Edukacji w Kielcach we współpracy z Miastem Kielce. W piątek, 16 grudnia w Auli Wydziału Pedagogiki i Psychologii UJK odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów i nagród. Zwycięzcom gratulował wiceprezydent Kielc Marcin Chłodnicki.

„Twoje zdrowie – nasza sprawa” – to tytuł kampanii społecznej prowadzonej przez Świętokrzyskie Centrum Profilaktyki i Edukacji w Kielcach. Uczniowie, którzy wzięli w niej udział, nagrali spoty profilaktyczne i dowiedzieli się, jak reagować na problemy psychiczne rówieśników. Powstałe materiały wideo dostępne są na profilu FB ŚCPiE.

Miejsce I - Zespół Szkół Katolickich Diecezji Kieleckiej

Autorzy: Michał Nowakowski, Urszula Markiewicz, Milena Koncewicz

Tytuł pracy: NOWA


Miejsce II - Zakład Doskonalenia Zawodowego w Kielcach

Autorzy: Olena Bodnar, Andrii Derewianko, Andrii Kartoshov

Tytuł pracy: Twoje zdrowie-Nasza sprawa


Miejsce III - Liceum Ogólnokształcące nr 5 im. ks. Piotra Ściegiennego w Kielcach

Autorzy: Jakub Maciejewski, Sandra Sobieraj, Michał Góral

Tytuł pracy: Jak pomagać ludziom w potrzebie


Nagrody przyznało jury w składzie: Małgorzata Lachowska – członek Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, przedstawiciel Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Urzędu Miasta Kielce, Paweł Pociecha – pracownik Świętokrzyskiego Centrum Profilaktyki i Edukacji w Kielcach i Magdalena Gruchała – Kierownik zespołu ds. obsługi GKRPA i RPP Świętokrzyskiego Centrum Profilaktyki i Edukacji w Kielcach. Patronat honorowy nad kampanią objął prezydent Kielc Bogdan Wenta.

Powrót na początek strony