Kieleccy uczniowie wspierają Polaków z Podola

Dwie kieleckie szkoły włączyły się w akcję wsparcia młodych rodaków z Ukrainy. W najbliższą sobotę do Winnicy trafią m.in.: zeszyty, artykuły piśmiennicze, kolorowanki, książki oraz datki finansowe.

W ramach współpracy Miasta Kielce z Winnicą od kilkunastu lat na Ukrainę trafiają podręczniki, książki i pomoce naukowe.

W sobotę, 11 września Bogdan Wenta, prezydent Kielc weźmie udział w obchodach 658. rocznicy założenia Miasta Winnica. Wizyta w stolicy Podola będzie również okazją do spotkania z Polakami i osobami polskiego pochodzenia zamieszkującymi Obwód Winnicki.

Prezydent Kielc odwiedzi Polską Szkołę Sobotnio-Niedzielną prowadzoną przez Konfederację Polaków Podola, do której uczęszcza ok. 150 uczniów w wieku od 6 do 16 lat. Wychowankowie placówki otrzymają ufundowane przez Miasto pomoce naukowe.

W pomoc Polakom z Podola włączyli się również uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 31 z Oddziałami Integracyjnymi im. Henryka Sienkiewicza w Kielcach, Zespołu Szkół nr 2 w Kielcach oraz Szkoły Podstawowej nr 8 w Skarżysku-Kamiennej oraz kielecka delegatura Instytutu Pamięci Narodowej.

W symbolicznym przekazaniu darów zebranych przez społeczność ZSP nr 2 i SP 31 udział wzięli: uczniowie, dyrektorzy szkół Ryszard Mańko i Marta Dibelka oraz Dariusz Detka, dyrektor Wydziału Przedsiębiorczości i Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Kielce.

Powrót na początek strony