Kielecka „Dwójka” zyskała nową infrastrukturę

Boiska do piłki nożnej i ręcznej oraz plac zabaw dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych powstały przy Szkole Podstawowej nr 2 im. Marii Konopnickiej w Kielcach. Inwestycja zrealizowana została w ramach Kieleckiego Budżetu Obywatelskiego edycja 2021.

W ramach projektu "Dwójka gola! - Boisko jest dobre na wszystko" powstały boiska do piłki nożnej i ręcznej o nawierzchni poliuretanowej w kolorze ceglano-czerwonym o powierzchni 747,5 m2, wyposażone w bramki i ogrodzone za pomocą piłkochwytów. Wybudowana została kanalizacja deszczowa, teren boisk jest oświetlony i monitorowany. Powstały również obiekty małej architektury: ławki, kosze, tablice informacyjne, bramy w murze i ciągi komunikacyjne.

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 i wszyscy mieszkańcy Kielc mogą korzystać również z nowego placu zabaw - Kraina zabawy pod "Dwójką", który dostosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych. Wyposażenie placu to m.in.: huśtawka typu bocianie gniazdo, karuzela integracyjna, zestaw zabawowy wieża, a także elementy takie jak: ślizg, pomost, ścianka wspinaczkowa i pochylnia. Wokół palcu pojawiły się maty przerostowe oraz elementy małej architektury w tym tablice i kosz na śmieci.  

Łączny koszt wykonanych prac to ponad 1 milion 400 tysięcy złotych, przy czym budowa boisk kosztowała 1 243 595,49 zł, natomiast placu zabaw 165 356,28 zł.

Zarówno boiska, jak i plac zabaw powstały w ramach budżetu obywatelskiego, są obiektami ogólnodostępnymi i mogą korzystać z nich wszyscy mieszkańcy Kielc. 

Powrót na początek strony