Rozpoczął się Kielecki Jarmark Wielkanocny

Rękodzieło, różnorodne stoiska handlowe i gastronomiczne, regionalne produkty, m.in.: prawdziwe miody, naturalne wędliny, sery, wyroby cukiernicze oraz Food-Trucki to wszystko czeka na kielczan i gości stolicy województwa świętokrzyskiego podczas Kieleckiego Jarmarku Wielkanocnego, który odbędzie się w dniach 22 - 29 marca na ul. H. Sienkiewicza. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął prezydent Kielc Bogdan Wenta.

Jarmark potrwa do piątku 29 marca, stoiska dostępne będą w godz. od 10 do 19. Ponadto na weekend organizatorzy przygotowali dla kielczan specjalny program. W sobotę i niedzielę 23 - 24 marca w godz. od 12 do 16 po deptaku spacerować będzie Zajączek „żywa maskotka” częstujący słodkościami oraz pozujący do zdjęć, dostępna będzie foto-budka w wielkanocnej odsłonie oraz muzyka wraz z konferansjerem. Nie zabraknie „Zagrody Zajączka”, gdzie uczestnicy spotkają słomiane zajączki, kurczaki, kaczki oraz drzewka Wielkanocne.

Na Placu Artystów staną też stacje warsztatowe, w sobotę będzie okazja do tworzenia palm Wielkanocnych, pocztówek świątecznych oraz dekorowania zajęczych masek. Natomiast w niedzielę organizatorzy zapraszają na malowanie gipsowych jajek, przygotowywanie dekoracji świątecznych oraz wielkanocny ogródek.

Wszystkie warsztaty będą bezpłatne i przeznaczone zarówno dla najmłodszych, jaki i starszych uczestników.

 

Powrót na początek strony