"Kieleckie Abecadło" trafiło do filii MBP

Biuro Promocji i Współpracy z Zagranicą Wydziału Przedsiębiorczości i Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Kielce przekazało najnowszy produkt promocyjny Miasta, książkę pt. "Kieleckie Abecadło" dla wszystkich 13 filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kielcach. Spotkanie, połączone z czytaniem książeczki uczniom klasy I Szkoły Podstawowej nr 27, odbyło się w czwartek, 21 października w filii nr 5 (Warszawska 147).

- Chcemy, żeby każde dziecko w Kielcach miało szansę zapoznać się z tą książeczką, która w ciekawy sposób prezentuje ciekawe miejsca w naszym mieście - przekonuje Iwona Sabat, kierownik Biura Promocji i Współpracy z Zagranicą.

W 2013 roku książka „Kieleckie abecadło", autorstwa Olgi Darewicz-Uberman znalazła się w gronie wyróżnionych prac w konkursie „Książka przyjazna dziecku", którego organizatorem było Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach. Nigdy dotąd nie była publikowana. Autorami ilustracji są: Norbert Rybarczyk, Dominika Janicka oraz Szymon Uberman.

Publikacja w obecnym kształcie powstała we współpracy z Wydziałem Przedsiębiorczości i Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Kielce.