Kieleckie Dni Informatyki zakończone

Zakończyły się Kieleckie Dni Informatyki. Drugiego dnia wydarzenia, oprócz warsztatów i wykładów odbył się test wiedzy informatycznej. Wręczono również nagrody dla autorów najlepszych aplikacji webowych, które powstały podczas Hackatonu.

Ponad 300 uczniów kieleckich szkół podstawowych, średnich oraz studentów wzięło udział w drugiej edycji Kieleckich Dni Informatyki. To były dwa intensywne dni pełne warsztatów, prelekcji oraz innych wydarzeń towarzyszących.

- Bardzo cieszymy się, że Kieleckie Dni Informatyki cieszyły się tak dużym zainteresowaniem młodych ludzi. Wierzymy, że dla wielu z nich będzie to początek wspaniałej drogi i otwarcie możliwości na rozwój kariery – przekonuje Justyna Lichosik, dyrektor Kieleckiego Parku Technologicznego.

- Branża IT cały czas się rozwija. Takie wydarzenia jak KDI pokazują, że przy współpracy partnerów biznesowych i naukowych, jak Politechnika Świętokrzyska, uda nam się stworzyć dobre warunki do rozwoju nowych technologii w naszym mieście i regionie – uważa Marcin Chłodnicki, zastępca prezydenta Kielc.

Do najważniejszych punktów w programie eventu należał Hackaton czyli nocny maraton programowania. Podczas niego osiem zespołów, które zakwalifikowały się do udziału, miały za zadanie przygotowanie aplikacji webowej wykorzystującej sztuczną inteligencję. Pierwsze miejsce i nagrodę główną w wysokości 6 tys. zł otrzymała drużyna „Piękne Umysły” złożona ze studentów Politechniki Świętokrzyskiej.

- Nasza aplikacja wykorzystuje sztuczną inteligencję do organizacji gier terenowych – mówi Krzysztof Pańtak, przedstawiciel zwycięskiego teamu.

Wiedzę uczestników eventu z zakresu IT sprawdzono podczas Wielkiego Testu Informatycznego. Rywalizacja odbywała się w trzech kategoriach – uczniowie klas 7 i 8 szkół podstawowych, uczniowie szkół średnich oraz studenci. W swoich kategoriach bezkonkurencyjni okazali się, odpowiednio Jakub Ściegienny ze Szkoły Podstawowej nr 9, Maciej Michalczyk z Zespołu Szkół Informatycznych oraz Przemysław Ciesek z Politechniki Świętokrzyskiej.

Powrót na początek strony