Kieleckie Święto Mody czyli XXIII edycja Off Fashion

Ponad 150 zgłoszeń do konkursu, 77 wybranych półfinalistów, a potem finałowa trzydziestka siódemka. Międzynarodowy Konkurs dla Projektantów i Entuzjastów Mody nabiera rozpędu. Najlepsze kolekcje zobaczymy ma żywo podczas Gali Off Fashion, która odbędzie się 23 lipca. Tegoroczny konkurs odbywa się pod hasłem „Życie jest piękne”.

OFF-wydarzenie-fb-02-1024x536.jpg

Projektanci mają o co walczyć, bo pula nagród w konkursie to ponad 65 tysięcy złotych. Oprócz nagród rzeczowych młodzi projektanci będą mogli zdobyć stypendia na uczelniach wyższych. Szczegóły kolejnej odsłony konkursu przedstawili podczas konferencji prasowej zastępca Prezydenta Kielc Marcin Chłodnicki, Augustyna Nowicka dyrektor Kieleckiego Centrum Kultury oraz Artur Wijata z-ca dyr. KCK.

- Przed nami wielki święto modowe, jedno z największych w Polsce. Dawniej tych konkursów było dużo więcej, obecnie są dwa, w tym Off Fashion. Zainteresowanie konkursem było bardzo duże, ostatecznie wybrano 37 finalistów. Zależało nam na włączeniu do organizacji konkursu osoby liczące się w świecie mody i związane z Kielcami. Było to dla nas bardzo ważne, aby wykorzystać potencjał naszych mieszkańców – podkreśliła Augustyna Nowacka, dyr. KCK.

- Miasto od początku wspiera Off Fashion, ponieważ jest to jedno z najbardziej wartościowych wydarzeń w Kielcach, które ma swoją markę i jest rozpoznawalne w świecie mody. Festiwal ma wymiar międzynarodowy, dbamy o to, aby był on organizowany na najwyższym poziomie i tak będzie również w tym roku – podkreślił zastępca Prezydenta Kielc Marcin Chłodnicki.  

- Jestem z Off Fashion od samego początku i muszą podkreślić, że ten konkurs bardzo się rozwinął i nie zgłaszają się do nas osoby przypadkowe i poziom uczestników jest bardzo wysoki, jury półfinałowe miało duży problem z wyborem projektów - powiedział Artur Wijata.

Finalistów oceni liczne grono jurorskie, złożone ze specjalistów, projektantów, blogerów modowych i ludzi na co dzień zajmujących się sztuką. Imprezę poprowadzi Paulina Krupińska, Miss Polonia 2012. Atrakcją wieczoru będzie premierowy pokaz nowej kolekcji kielczanina dr. Pawła Węgrzyna, projektanta i eksperta mody oraz koncert Natalii Przybysz.

Dynamiczny pokaz finalistów, w którym weźmie udział ponad 80 modelek, głosowanie na żywo, wielkie emocje i doskonała zabawa – tak zapowiada się gala finałowa Off Fashion. Bilety można kupić w kasie Kieleckiego Centrum Kultury oraz na stronach internetowych kck.bilety24.pl, kupbilecik.pl.

Podczas gali zostanie zrealizowana audycja telewizyjna o charakterze modowym.

283644976_5351742431559372_8468107421954632145_n.jpg

Powrót na początek strony