Kolędowy styczeń w Kielcach

Koncerty, festiwale, wspólne kolędowanie oraz konkursy. Na wielbicieli kolęd i pastorałek w styczniu czeka kilka ciekawych wydarzeń, nad którymi patronat honorowy objął Prezent Kielc.

W środę 3 stycznia w kieleckiej Bazylice Katedralnej odbędzie się finał 17. edycji Świętokrzyskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. ks. Piotra Klimczyka. Podczas koncertu zaprezentują się soliści, zespoły wokalno- instrumentalne, zespoły ludowe oraz chóry. Początek o godz. 17.00.

W sobotę 6 stycznia odbędzie się wspólne kolędowanie na Placu św. Jana Pawła II podczas „Orszaku Trzech Króli” oraz w Kieleckim Centrum Kultury podczas „Kieleckiego Kolędowania”. Początek o godz. 16.00.

W piątek 12 stycznia, o godz. 19.00 w Filharmonii Świętokrzyskiej im. Oskara Kolberga w Kielcach utwory o tematyce bożonarodzeniowej podczas koncertu „Christmas Joy” wykona wokalistka młodego pokolenia Karolina Leszko.

W piątek 19 stycznia o godz. 19.00 w Kieleckim Centrum Kultury najpiękniejsze kolędy podczas koncertu zaśpiewa Mateusz Ziółko, znany z wielu telewizyjnych programów, wokalista, pianista, autor muzyki i tekstów. 

Chętni mogą wystartować w XII Ogólnopolskim Konkursie Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świątecznych „Kolęda Płynie z Wysokości...”. Zgłoszenia trwają do 15 stycznia. Koncert laureatów odbędzie się 28 stycznia o godz. 15.00 w Kościele Akademickim przy ul. Wesołej 54 w Kielcach. Zaprasza Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach.

Natomiast 8 stycznia kończy się nabór do XI Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek „Gloria” Kielce 2024 on-line. Koncert laureatów odbędzie się 26 stycznia na fanpage konkursu i na http://www.mdkkielce.pl. Zaprasza Stowarzyszenie Wspierania Dzieci i Młodzieży Uzdolnionej w Kielcach i Młodzieżowy Dom Kultury w Kielcach.

Do udziału w III Międzyszkolnym Konkursie Kolęd i Pastorałek zaprasza również Szkoła Podstawowa nr 31 z Oddziałami Integracyjnymi im. H. Sienkiewicza w Kielcach. Eliminacje w pierwszym etapie trwają do 26 stycznia.

Powrót na początek strony