Kolędy, życzenia i świąteczne potrawy

Po rocznej przerwie na kieleckim Rynku odbyło się przedświąteczne spotkanie dla wszystkich kielczan. Była to okazja do złożenia życzeń i podzielania się dobrym słowem. Zastępcy prezydenta Kielc Bożena Szczypiór, Agata Wojda oraz Marcin Chłodnicki częstowali mieszkańców tradycyjnymi wigilijnymi potrawami.

Na symbolicznym, wigilijnym stole znalazły się pierogi z kapustą i grzybami, barszcz czerwony i kapusta z grochem. Natomiast Zakład Doskonalenia Zawodowego z Kielc przygotował pyszne łazanki. Na deser nie zabrakło pysznego ciasta, był makowiec i piernik.

Po wigilijne specjały ustawiła się długa kolejka chętnych, mieszkańcy chętnie rozmawiali i dzielili się życzeniami z władzami Kielc.

- Cieszymy się, że mimo tej mroźnej pogody na naszą wigilię przybyło wielu mieszkańców Kielc. Zarówno tych potrzebujących, jak również tych, którzy chcieli tylko spędzić trochę czasu na Rynku i porozmawiać przy wspólnym  posiłku. Cieszymy się, że możemy pokazać mieszkańcom, że jesteśmy z nimi i chcemy się podzielić dobrym słowem i dobrym jedzeniem – powiedziała Bożena Szczypiór zastępca prezydenta Kielc.

Spotkanie zorganizowane z inicjatywy Prezydenta Kielc Bogdana Wenty przez Urząd Miasta było również okazją do rozmów i złożenia sobie życzeń. - Spokoju i zdrowia wszystkim życzę niech ten wirus wreszcie nas opuści – podkreślał jeden z kielczan.

- Bardzo miłe spotkanie z kielczanami, to świetna okazja, żeby powiedzieć kielczanom kilka miłych słów na te święta. To dla nas szalenie ważne, żeby z mieszkańcami mieć bezpośredni kontakt i życzyć wszystkiego dobrego na ten czas, który jest dla nas wszystkich bardzo wyjątkowy. Było wiele serdeczności i miłych słów – podkreśliła zastępczyni prezydenta Kielc Agata Wojda.

- Z naszej wigilii skorzystały przede wszystkim osoby, które potrzebują tego ciepłego posiłku i mam wrażenie, że stąd płyną te miłe słowa. Takie spotkania z mieszkańcami są dla nas bardzo ważne. Kielczanom życzymy przede wszystkim zdrowia i tego, żeby najbliższy rok był lepszy niż ten, który mija – powiedział zastępca prezydenta Kielc Marcin Chłodnicki.