Kolejna grupa młodzieży z Winnicy i Obwodu Winnickiego przyjechała do Kielc

Rozpoczął się drugi turnus „Kielce CAMP dla Winnicy, Świętokrzyskie 2023”. Gości z Ukrainy w ZS nr 2 przywitali wiceprezydenci Kielc Agata Wojda i Marcin Chłodnicki. Podczas letniego wypoczynku w naszym mieście młodzi winniczanie wezmą udział w zajęciach integracyjnych, sportowych, a także będą zwiedzać kieleckie atrakcje turystyczne. Zaplanowano również wycieczki po regionie świętokrzyskim.

Młodzież z Winnicy otrzymała od wiceprezydentów plecaki z miejskimi gadżetami, goście również przygotowali dla nich drobne upominki.

- Mamy nadzieję, że miło spędzicie czas w naszym pięknym mieście. Niech każdy dzień dostarczy Wam mnóstwo atrakcji, ale również upragnionego odpoczynku – powiedziała do uczestników zastępczyni prezydenta Kielc Agata Wojda.

- Od ponad 60 lat jesteśmy partnerami Winnicy. Zależy nam, aby pokazać naszą gościnność i wsparcie dla naszych wschodnich przyjaciół – dodał zastępca prezydenta Kielc Marcin Chłodnicki.

Letni wypoczynek odbywa się w ramach projektu „Kielce Camp dla Winnicy, Świętokrzyskie 2023”. Miasto Kielce realizuje go wspólnie z Samorządem Województwa Świętokrzyskiego. W wypoczynku uczestniczą dzieci zmagające się z traumą związaną z działaniami wojennymi, doświadczone okrucieństwem konfliktu.

Do połowy sierpnia w kilku turnusach w sumie weźmie udział ponad 250 osób. Są to młodzi winniczanie o polskich korzeniach uczący się w Polskiej Szkole Sobotnio-Niedzielnej prowadzonej przez Konfederację Polaków Podola. Młodzi ludzie będą mieszkać w Szkolnym Internacie Zespołu Szkół nr 2 przy ul. Jagiellońskiej w Kielcach.

Program pobytu przygotowała kadra Miejskiego Szkolnego Ośrodka Sportowego w konsultacji z Wydziałem Edukacji, Kultury i Sportu oraz Biura Promocji i Współpracy z Zagranicą w Wydziale Przedsiębiorczości i Komunikacji Społecznej.

Powrót na początek strony