Kolejna odsłona kampanii informacyjnej "Szczepimy się"

Miasto Kielce włączyło się w ogólnopolską kampanię informacyjną, zachęcającą mieszkańców do zaszczepienia się przeciw COVID-19. W ramach akcji „Szczepimy się” organizowane są pikniki rodzinne i spotkania z seniorami. Pierwsze z nich odbyło się dziś w Klubie Seniora przy ul. Marszałkowskiej.

- Kampania informacyjna jest kolejnym działaniem naszego samorządu, wspierającym akcję szczepień przeciw COVID-19 - tłumaczy Bogdan Wenta, prezydent Kielc. W kwietniu i maju miasto we współpracy z partnerami uruchomiło punkty szczepień w dwóch klubach seniora oraz trzeci punkt typu drive-thru na terenie Targów Kielce.

- Musimy być odpowiedzialni za nasze zdrowie i swoich najbliższych. Mam nadzieję, że inicjatywa Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Kielcach przekona jeszcze więcej osób do tego, by poddać się szczepieniu. To dzięki nim będziemy mogli bezpiecznie spotykać się na tego typu wydarzeniach i cieszyć się ze wspólnie spędzonego czasu - dodaje prezydent Bogdan Wenta.

Podczas spotkań, we współpracy z Przychodnią SUPRAMED, uruchomione zostały punkty szczepień, w których bez wcześniejszych zapisów wszyscy chętni mogą się zaszczepić.

- Myślę, że to bardzo dobra inicjatywa. Nie trzeba zabiegać o skierowanie, nie trzeba się umawiać na jakiś termin, tylko przy okazji można skorzystać ze szczepienia, dlatego dziś sama zdecydowałam się na ten krok - mówi Ewa Telka, jedna z mieszkanek Kielc.

W pierwszych godzinach trwania pikniku w Klubie Seniora przy ul. Marszałkowskiej przeciw COVID-19 zaszczepiło się kilkanaście osób.

- Widzimy, że jest spore zainteresowanie ludzi, nawet większe niż przypuszczaliśmy. Przypominamy, że warto się szczepić, ponieważ jest to najskuteczniejsza forma zapobiegania chorobom zakaźnym. Tym bardziej, że nie jest wykluczone nadejście kolejnej fali zachorowań, a jednocześnie pojawił się koronawirus typu Delta, który może być zagrożeniem. Dlatego szczepienie jest zdecydowanie godne polecenia - podkreśla Ryszard Misiak, prezes SUPRAMED Sp. z o.o. w Kielcach.

Rodzinne pikniki są również okazją do integracji i edukacyjnych działań. Podczas spotkań odbywają się prelekcje na temat zasadności szczepień, a także występy artystyczne i wspólne grillowanie. Dziś wystąpili m.in. uczestnicy zajęć z klubu seniora przy ul. Marszałkowskiej oraz dzieci ze świetlic środowiskowych prowadzonych przez kielecki MOPR.

Ponadto osoby, które skorzystały z możliwości zaszczepienia się, mogą liczyć na drobne upominki, a także wziąć udział w Loterii Narodowego Programu Szczepień. W rejestracji do systemu pomagają pracownicy MOPR- u.

- Pikniki i spotkania z seniorami odbywać się będą w różnych miejscach na terenie miasta. Prowadzimy akcję plakatową, aby jak najwięcej osób dowiedziało się o możliwości zaszczepienia się w bezpieczny sposób, a przy okazji zależy nam, by kielczanie mogli skorzystać z możliwości zintegrowania się z mieszkańcami - podkreśla Magdalena Gościniewicz, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Kielcach.

 

Akcja promująca szczepienia w Klubie Seniora przy ul. Marszałkowskiej 12 potrwa dziś do godz. 18.00. Natomiast kolejne spotkania odbędą się w terminach:

  • 12 lipca godz. 9.00 - 13.00 - akcja promocyjna dla seniorów w Klubie Seniora przy Al. Legionów 5
  • 15 lipca godz. 9.00 - 18.00 - akcja promocyjna dla mieszkańców w Klubie Seniora przy ul. Św. St. Kostki 4a
  • 20 lipca godz. 9.00 - 13.00 - akcja promocyjna dla seniorów w Klubie Seniora przy ul. Tujowej 2
  • 27 lipca godz. 9.00 - 13.00 - akcja promocyjna dla seniorów w Klubie Seniora przy ul. Krzemionkowej 1

Powrót na początek strony