Kolejne jonizatory dla kieleckich przedszkoli

Dziesięć urządzeń oczyszczających powietrze z jonizacją trafiło do czterech kieleckich przedszkoli. Jonizatory zamontowane zostały w Przedszkolu Samorządowym nr 23 przy ul. Fabrycznej 6, Przedszkolu Samorządowym nr 8 przy ul. Żółkiewskiego 12, Przedszkolu Samorządowym nr 39 przy ul. Barwinek 31 i Przedszkolu Samorządowym nr 22 przy ul. Bolesława Chrobrego 110. Urządzenia zakupione zostały przez Miasto Kielce.

Dzięki nowoczesnej technologii urządzenia te doskonale oczyszczają i uzdatniają powietrze wewnątrz pomieszczeń, usuwając z nich nieprzyjemne zapachy oraz zagrożenia mikrobiologiczne takie jak: bakterie, wirusy, zarazki, alergeny, pleść oraz grzyby. Zaopatrzenie jednostek edukacyjnych miasta Kielce w jonizatory pozwoli na poprawę jakości powietrza wewnątrz pomieszczeń przedszkoli, a przede wszystkim ich zastosowanie zminimalizuje ilość zachorowań wśród  najmłodszych mieszkańców naszego miasta.

W jednostkach, w których zamontowano już urządzenia, zaobserwowano znacznie mniejszą zachorowalność wśród najmłodszych mieszkańców naszego miasta.

Urządzenia dostarczyła i zainstalowała firma ACIVTEK Sp. z o.o. Łączna kwota zamówienia to 50.000 zł.

Do tej pory w kieleckich placówkach zamontowano 84 jonizatory, zakup następnych urządzeń planuje się w przyszłym roku.

Powrót na początek strony