Kolejny dzień protestu rolników. Zablokowana al. IX Wieków Kielc

Ciągniki rolnicze ponownie pojawiły się w centrum Kielc. Aleja IX Wieków Kielc będzie nieprzejezdna w obu kierunkach, na odcinku od ronda G. Herlinga-Grudzińskiego do skrzyżowania z ul. Warszawską. Umożliwiony jest przejazd autobusów komunikacji miejskiej, kursowych busów i służb ratowniczych. Pozostałe samochody są kierowane przez funkcjonariuszy policji na objazdy. Protest w tym miejscu, według zgłoszeń organizatora zakończy się około północy z 21 na 22 marca.

Protest na al. IX Wieków Kielc jest kontynuacją akcji protestacyjnej, którą rolnicy rozpoczęli 20 marca o godzinie 7.00 na drogach wyjazdowych do miasta. W czwartek rano rolnicy przejechali z siedmiu lokalizacji na al. IX Wieków Kielc. Początkowo blokada miała się rozpocząć już przy ulicy Radiowej, ale ostatecznie protest odbywa się od ronda G. Herlinga-Grudzińskiego do skrzyżowania z ul. Warszawską.  

Nie występują utrudnienia dla autobusów komunikacji miejskiej przy przejeździe przez al. IX Wieków Kielc, gdzie trwa protest rolników. Jednocześnie przypominamy, że zawieszone zostało kursowanie autobusów 0W i 0Z. Natomiast autobusy linii 103 do końca dnia zostały przekierowane na ulicę Paderewskiego.

Zmiany w organizacji ruchu

W związku z blokadą al. IX Wieków w dniu 21 marca świętokrzyscy policjanci wdrożą niezbędne działania w celu zminimalizowania utrudnień w ruchu drogowym.

Drogi dojazdowe, na których wystąpią utrudnienia:

  • ulica 1-go Maja na odcinku od skrzyżowania z ul. Gosiewskiego do ronda Herlinga-Grudzińskiego,
  • wyjazd i wjazd w ulicę Czarnowską,
  • wyjazd i wjazd w ulicę Okrzei,
  • wyjazd i wjazd w ulicę Paderewskiego,
  • wyjazd i wjazd w ulicę Pelca,
  • aleja IX Wieków Kielc na odcinku od skrzyżowania z ul. Radiową do ul. Warszawskiej,
  • ul. Warszawska na odcinku pomiędzy pasem do zawracania, a skrzyżowaniem z al. IX Wieków Kielc,
  • ul. Nowy Świat na odcinku od skrzyżowania z al. IX Wieków do Urzędu Wojewódzkiego (oba kierunki).

Zmiany nie dotyczą pojazdów komunikacji zbiorowej oraz służb ratowniczych (pogotowie, straż pożarna, policja, straż miejska).

W miejscach protestów, ruchem sterują policjanci. Pojazdy kierowane są na alternatywne trasy.

Powrót na początek strony