Kolejny transport z darami w przygotowaniu. Potrzebne europalety

Ciężarówka z darami kielczan dla mieszkańców Winnicy jest już na Ukrainie. W Kielcach trwa szykowanie kolejnego transportu do naszego partnerskiego miasta. Potrzebna jest jednak pilna pomoc.

Pierwszy TIR wyjechał z Kieleckiego Parku Technologicznego w sobotę. Zabrał m.in. żywność, karimaty, koce, ubrania i środki higieny. Wszystko to, co kielczanie tak licznie przynosili do wyznaczonych punktów. Granicę polsko-ukraińską udało się przekroczyć w poniedziałek.

- Do wszystkich kieruję wielkie słowa podziękowania. Ta wzorowa współpraca wielu organizacji, instytucji i osób pozwoliła w sobotę skierować do Winnicy wypakowany po brzegi TIR. I napędza nas do dalszej pomocy - podkreśla Bogdan Wenta, prezydent Kielc.

Zobacz „Ciężarówka z darami w drodze z Kielc do Winnicy

Aktualnie przy hali KPT Rotterdam Inc. szykowany jest kolejny transport. Do Winnicy trafić mają tym razem m.in. leki w ramach pomocy humanitarnej. Brakuje jednak europalet, na które możliwy byłby załadunek. Każdy, kto może je udostępnić, proszony jest o kontakt z Kieleckim Parkiem Technologicznym pod nr tel. 663 805 288.

Powrót na początek strony