Kolejny transport z pomocą humanitarną wyruszył z Kielc do Winnicy

Leki, opatrunki, śpiwory, kołdry, karimaty, żywność, artykuły dla dzieci i wiele innych darów zapakowanych na 90 palet trafi do Winnicy, miasta partnerskiego Kielc na Ukrainie. Wśród zebranych rzeczy są dary przekazane m.in. przez miasto Frankenberg w Niemczech, firmę Barlinek oraz inne miasta w Polsce.

Wszystkie rzeczy gromadzone były w nowym inkubatorze logistycznym – Rotterdam Inc. – Kieleckiego Parku Technologicznego. 

- Bardzo dziękuję wszystkim naszym partnerom, którzy odpowiedzieli na apel o pomoc dla  Winnicy. Dzięki temu możemy przekazać do naszego miasta partnerskiego bardzo konkretną pomoc. To ogromny gest solidarności. Nadal będziemy zbierać dary dla obywateli Ukrainy i przygotowywać kolejne transporty. Wiemy, że władze Winnicy pomagają nie tylko swoim mieszkańcom, ale przekazują też pomoc dalej, na wschód Ukrainy – mówi prezydent Kielc Bogdan Wenta.  

Tym razem pomoc humanitarna z Kielc wypełniła trzy tiry.

- Są to dary przekazane przez zaprzyjaźnione z nami miasto Frankenberg. Pomoc zorganizowała także firma Barlinek m.in. przez swoich przedstawicieli, dary dotarły do nas ze Szwecji, Słowenii i z Niemiec. Leki i materiały opatrunkowe przekazał Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach. Oczywiście wiele z tych rzeczy mamy też dzięki ofiarności kielczan – mówi Karol Gadowski z Biura Promocji i Współpracy z Zagranicą.

Do Winnicy wyjechały z Kielc także rzeczy przekazane przez inne miasta w Polsce m.in. Szczecin i Bielsko-Białą.  

- Jako Kielce staliśmy się takim miejscem zbiórki. Na przykład pracownicy jednej z firm ze Szczecina szukali drogi dostarczenia pomocy do swoich kolegów z Winnicy. Tak trafili do Kielc, bo dowiedzieli się, że my organizujemy transporty – opowiada Karol Gadowski.   

W Kielcach przygotowywane będą kolejne transporty z pomocą humanitarną dla Winnicy. Obecnie potrzebna jest folia stretch do pakowania i zabezpieczania darów. Każdy, kto może ją udostępnić, proszony jest o kontakt z Kieleckim Parkiem Technologicznym pod nr tel. 663 805 288.

ZOBACZ: https://kielce.eu/pl/aktualnosci/pomoc-z-miasta-frankenberg-dla-walczacej-ukrainy-transport-pomocy-humanitarnej-dotarl-do-kielc.html

  

Powrót na początek strony