Komunikat w sprawie awarii choinki miejskiej

Montaż bożonarodzeniowego drzewka na kieleckim Rynku pracownicy Rejonowego Przedsiębiorstwa Zieleni i Usług Komunalnych rozpoczęli w ubiegłym tygodniu.

Ze względu na rozmiary choinki prac nie można zakończyć w ciągu jednego dnia. Kiedy zamontowana została część modułów, w ubiegłym tygodniu w godzinach wieczornych zauważono osoby wspinające się na niedokończoną konstrukcję. Sprawa została zgłoszona Straży Miejskiej, która podjęła czynności związane z identyfikacją tych osób. 

Po zamontowaniu całego drzewka Rejonowe Przedsiębiorstwo Zieleni i Usług Komunalnych przeprowadziło testy, które nie wykazały uszkodzenia systemu świetlnego.

Dopiero intensywne opady deszczu we wtorek, 6 grudnia br. ujawniły usterkę na łączu jednego z modułów.

Podjęto decyzję o tymczasowym podpięciu systemu świetlnego do generatora prądu, aby zaplanowane na wtorek, 6 grudnia uroczyste uruchomienie lampek na miejskiej choince mogło się odbyć. Miasto miało na uwadze wielu mieszkańców Kielc, którzy mimo niesprzyjającej pogody, postanowili wziąć udział w tym wydarzeniu.

Agregat prądotwórczy nie mógł pracować całą noc, bo z pewnością byłoby to uciążliwe dla mieszkańców okolicznych kamienic. Dlatego po uroczystościach został odłączony.

Do kolejnych prac diagnostycznych przystąpiono w środę, 7 grudnia. O godz. 7 rano udało się pracownikom RPZiUK zidentyfikować usterkę. Część potrzebna do naprawienia systemu jest już zamówiona. W najbliższych dniach część lampek na choince nie będzie się świeciła.

Kiedy tylko potrzebny element systemu świetlnego zostanie dostarczony, miejskie drzewko bożonarodzeniowe będzie świeciło pełnym blaskiem przez cały okres przedświąteczny i świąteczny umilając Kielczanom wieczorne spacery po centrum.

Powrót na początek strony