Koncert jubileuszowy "Gospodarze-Gościom" na Kadzielni

Radość, uśmiech, muzyka, taniec, przyjaźń. Gospodarze 50. Międzynarodowego Harcerskiego Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej Kielce 2023 przywitali gości. Koncert jubileuszowy odbył się w Amfiteatrze na Kadzielni, to było wspaniałe widowisko, wypełnione młodzieńczą energią.

Było to wielowątkowe show, które sięgnęło do repertuaru i produkcji wielu pokoleń uczestników Festiwalu Harcerskiego. Na scenie wystąpili wielokrotni laureaci i zdobywcy Złotych Jodeł, którzy odpowiedzieli na zaproszenie organizatorów do udziału w koncercie jubileuszowym "Gospodarze-Gościom".

Uczestników festiwalu powitali zastępca prezydenta Kielc Marcin Chłodnicki, naczelniczka ZHP hm. Martyna Kowacka, przew. Rady Chorągwi Kieleckiej ZHP hm. Lucjan Pietrzczyk, hm. Arkadiusz Szostak komendant Chorągwi Kieleckiej ZHP, komendant festiwalu i dyrektor Domu Kultury Białogon hm. Tomasz Rejmer oraz dyr. Departamentu Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Marszałkowskiego Małgorzata Rudnicka i poseł Krzysztof Lipiec.

- Witam Was serdecznie w pięknym mieście Kielce, na pięknej Kadzielni, jesteście wspaniali. Życzę Wam w imieniu własnym i prezydenta Miasta Kielce wspaniałych wrażeń z tego festiwalu. Czuwaj! – powiedział zastępca prezydenta Kielc Marcin Chłodnicki.

Na scenie wystąpili m.in.  Narodowy Ukraiński Zespół Tańca "Barwinok", Manufaktura Piosenki Harcerskiej "Wartaki" Pokolenia, czy Studio Tańca i Stylu "Rewanż" i wielu innych. Na scenie pojawiło się ponad 500 bardzo utalentowanych artystów.

Harcerze i młodzi artyści pozostaną z nami jeszcze przez tydzień. Przed nami cztery koncerty "Zakręceni na Kielce" na Rynku, barwny korowód i koncert finałowy.  

  • 9 lipca, godz. 18.30 Plac Moniuszki - ul. Sienkiewicza - Korowód Festiwalowy, a o 19 wręczenie kluczy do bram miasta, scena na Rynku - koncert "Zakręceni na Kielce"
  • 10 lipca, godz. 19 Rynek - konkurs piosenki harcerskiej
  • 11 lipca, godz. 19 Rynek - koncert "Zakręceni na Kielce"
  • 12 lipca, godz. 19 Rynek - koncert "Zakręceni na Kielce"
  • 15 lipca, godz. 19 Amfiteatr Kadzielnia – Koncert Galowy Laureatów - wręczenie festiwalowych Jodeł i prezentacje uczestników

Na wszystkie koncerty organizowane w ramach Festiwalu Harcerskiego wstęp wolny.

Organizatorem Międzynarodowego Harcerskiego Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej jest Chorągiew Kielecka ZHP we współpracy z Domem Kultury „Białogon”. Partnerem generalnym jest Miasto Kielce.

Powrót na początek strony