Kończy się sezon na tężnie

Kończy się okres, w którym mieszkańcy Kielc mogą korzystać z solankowych inhalacji na osiedlach. Na terenie miasta znajduje się pięć tężni solankowych: na Barwinku, w Parku Dygasińskiego, na Ślichowicach przy ul. Kazimierza Wielkiego i w parku Baranowskim przy ul. Okrężnej i ul. Szczepaniaka. Korzystać z nich może każdy, bezpłatnie. Warto jednak pamiętać, że uruchamiane są one okresowo.

Z tężni solankowych można korzystać w okresie sprzyjających warunków atmosferycznych, zazwyczaj jest to czas od początku maja do końca września, kiedy nie występują niskie temperatury i częste opady deszczu. W tym roku w Kielcach sezon na tężnie rozpoczął się pod koniec kwietnia, a zakończy się 6 października. Po tej dacie drewniane konstrukcje będą nieczynne i nie należy ich uruchamiać.

Kieleckie mini tężnie solankowe działają od 2022 roku. Pierwsze obiekty ustawiono w grudniu 2021 roku na osiedlu Barwinek i między osiedlami Bocianek i Słoneczne Wzgórze, czyli w Parku Dygasińskiego, kolejne we wrześniu 2022 roku. Powstały z inicjatywy mieszkańców w ramach Budżetu Obywatelskiego, są obiektami ogólnodostępnymi.

Powrót na początek strony