Konkurs na „Najpiękniejszy kielecki balkon” rozstrzygnięty

Danuta Żbikowska, Elżbieta Gach i Bożenie Świercz to finalistki konkursu na „Najpiękniejszy kielecki balkon 2023”. Uroczyste wręczenie nagród w pierwszej edycji konkursu organizowanego przez Rejonowe Przedsiębiorstwo Zieleni i Usług Komunalnych odbyło z udziałem prezes RPZiUK Renaty Gruszczyńskiej oraz Sławomira Stachury, dyrektora Kancelarii Prezydenta Urzędu Miasta.

I Nagrodę zdobyła pani Danuta Żbikowska, której balkon urzekł Jury różnorodnością roślin i ozdób stworzonych przez właścicielkę. Balkon żyje przez cały rok, zmienia się jedynie szata roślinna, która się na nim znajduje.

II Nagrodę zdobyła pani Elżbieta Gach, dla której balkon jest oknem na świat, spędza na nim większość czasu, kiedy tylko pogoda na to pozwala. Często odwiedza ją wnuczek i właśnie na balkonie, w otoczeniu pięknych kwiatów, prowadzą długie rozmowy.

III Nagrodę przyznano pani Bożenie Świercz właścicielce pięknego, nowocześnie urządzonego tarasu, na którym dominują kwiaty w dużych donicach.

- Było nam niezmiernie miło gościć wszystkie wyróżnione panie w siedzibie naszej firmy. Każda otrzymała dyplom, upominek od Urzędu Miasta Kielce oraz nagrodę od sponsora firmy Castorama, w postaci voucherów do wykorzystania w sklepie. RPZiUK zafundowało piękne sadzonki jesiennych roślin - mówiła prezes RPZiUK Renata Gruszczyńska. - Mamy nadzieję, że dzięki wszystkim prezentom, balkony pań będą jeszcze piękniejsze w przyszłym sezonie - dodała.

Zapraszamy wszystkich kielczan do udziału w II edycji konkursu już w przyszłym roku.