Konkurs "Napisz list do sąsiada" rozstrzygnięty

Urząd Miasta Kielce podejmuje szereg działań, mających na celu walkę z zanieczyszczeniami powietrza. Są to m.in. kampanie edukacyjne dla dzieci i młodzieży. W ramach jednej z nich, organizowanej pod hasłem „[E]Misja – ZERO SMOGU!”, uczestnicy mieli za zadanie napisanie specjalnego listu.

Jego autor miał za zadanie zachęcić mieszkańców miasta do zmiany nawyków związanych ze sposobem ogrzewania nieruchomości. „List do sąsiada” musiał być jednak bardzo przekonujący. Jurorzy, przy ocenie zgłoszeń, brali pod uwagę zarówno jego styl, jak również użyte w nim argumenty, zachęcające adresata do proekologicznych zachowań.

Komisja Konkursowa, która składała się z przedstawicieli instytucji dbających o ochronę powietrza, postanowiła wyróżnić list napisany przez Dawida Jandałę ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Kielcach (obecnie już ucznia I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Kielcach). - To w naszych rękach jest świat. Nie mamy czarodziejskiej różdżki, ale siłę i chęci – pisze autor.

Laureatowi osobiście pogratulował prezydent Bogdan Wenta. Zwycięzca konkursu otrzymał również nagrodę rzeczową. Co więcej, wiersz Dawida został zamieszczony w Informatorze dla mieszkańców miasta Kielce – „Czyste powietrze – ważna sprawa”, który współfinansowany jest przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach.

Organizatorem konkursu był Prezydent Miasta Kielce oraz Wydział Gospodarki Komunalnej i Środowiska UM Kielce.

Powrót na początek strony