Konsul Generalny Ukrainy z wizytą w Kielcach

Wiceprezydent Kielc Bożena Szczypiór przyjęła dziś Konsula Generalnego Ukrainy w Krakowie Wiaczesława Wojnarowskiego. Dyplomata odwiedził Punkt Konsultacyjno-Informacyjny dla obywateli Ukrainy przy ul. Żeromskiego 20/24a.

Konsul przybył do Kielc z zamiarem odwiedzenia swoich rodaków, chciał również zapoznać się z działaniami pomocowymi Miasta Kielce na rzecz obywateli Ukrainy.

Z Wiaczesławem Wojnarowskim spotkała się Bożena Szczypiór, zastępca prezydenta Kielc oraz Katarzyna Perdzyńska- Zarzeczny, pełnomocnik Prezydenta Miasta Kielce ds. działań miasta na rzecz pomocy dla Obywateli Ukrainy.

Jednym z przykładów form pomocy realizowanej przez Miasto jest Punkt Konsultacyjno-Informacyjny dla obywateli Ukrainy przy ul. Żeromskiego 20/24a prowadzony przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Kielcach. Pracownicy socjalni oraz pracownicy działu świadczeń rodzinnych udzielają tu wsparcia z zakresu pomocy społecznej. Na miejscu są doradcy zawodowi, można porozmawiać z psychologiem. Obywatele Ukrainy korzystają także z sali komputerowej i pomocy informatyka. Najmłodsi mogą pobawić się w specjalnie przygotowanym kąciku. Dla wszystkich dostępny jest aneks kuchenny. W Punkcie organizowane będą także zajęcia z języka polskiego.

Zastępca prezydenta Kielc Bożena Szczypiór podkreślała, że miejsce to pozwala w sposób systemowy i kompleksowy udzielać wsparcia uchodźcom. - Wiemy, że z tego Punktu korzysta wielu uchodźców, którzy obecnie mieszkają w Kielcach, ale również są to osoby spoza Kielc - mówiła zastępca prezydenta Kielc.

Podczas wizyty Konsul podziękował władzom Miasta, a także kielczanom za zaangażowanie i pomoc. Rozmawiał także z napotkanymi w Punkcie obywatelami Ukrainy.

Powrót na początek strony